Lékařství


Co je opruzeninám?

Opruzeninám je generalizovaná termín označující jakékoli podráždění kůže (bez ohledu na příčinu) která se vyvíjí v plenka-na něž se vztahuje oblast. Synonyma obsahují plenková dermatitida (dermatitida = zánět kůže), ubrousek (nebo “ospalý”) dermatitidu a amoniaku dermatitida. Zatímco tam jsou několik širokých kategorií příčin opruzeninám, Kontakt podráždění je nejčastější viník. Zatímco opruzenin je obecně myšlenka mít vliv na kojence a batolata, každého jednotlivce na sobě pleny (například, inkontinentní dospělé) je kandidátem na rozvoj tohoto dermatitida.

Opruzeninám

* Opruzenin je velmi časté u kojenců a není příznakem rodičovské zanedbávání.
* Opruzenin je nejčastěji druh kontaktní dermatitida.
* Opruzenin může být sekundárně infikované bakteriemi nebo kvasinkami obvykle přítomné na kůži. V tomto případě, lokální antibiotikum masti poskytnout rychlou a účinnou terapii.
* Zamezení dráždidla kůže častým vyměňovat plenky poskytuje číslo-jeden preventivní opatření.
* Účinné léčby patří časté změny plenka, použití lokálních bariér (například, vazelína), a jen zřídka aktuální antibiotik / antimykotické masti, nebo low-potence hydrokortizon krém. High-potence steroidů krémy, prášky, a zahuštěné baking-soda/boric-acid koupele a neomycin-obsahující masti je třeba se vyhnout.

Je opruzeninám znamení zanedbané péče?

Na, vůbec ne. Rodiče se často nesprávně domnívají, že vyrážka je vizuální znázornění chudých caretaking dovedností. Však, Rodiče musí pochopit, že základní příčiny této společné druh podráždění kůže jsou stále v aktivní účasti v debatě v oblasti dermatologie a zanedbané výchovy nepatří mezi možné faktory. Ve Spojených státech, plenková dermatitida představuje kolem 10%-20% všechny kožní poruchy řízena obecně pediatr. Zatímco vyrážka se může vyvinout již v prvním týdnu života, Nejčastější období mezi 9 a 12 měsíců věku. Studie ukázaly, že, v každém okamžiku, mezi 7%-35% dětí v této věkové rozmezí zažívají například kožní vyrážka.