Lékařství


Co způsobuje opruzeninám?

Existuje několik kategorií příčin tohoto dermatitidu. Za prvé a především je “mrzutý” nebo “kontakt” dermatitida. Postižení kůže se může lišit od mírné zarudnutí (stejné povahy, aby opálení) k narušení horní vrstvy pokožky. Charakteristický rozdíl bodu dermatitidy smlouvy plenka od jiných příčin opruzenin je, že málokdy zahrnuje kožní řasy regiony — proto, to šetří oblastech, které nejsou v kontaktu s močí / stolice.

Kožní infekce tvoří další nejčastější kategorie opruzeninám. Bakterie (Staph a Strep) a droždí / hub (Candida) jsou společné příčiny opruzeninám. Obecně obou těchto typů infekcí bývají důsledkem narušení integrity kůže a ohromující přirozený obranný mechanismus kůže v této oblasti plenek. Staph a Strep bakteriální infekce jsou často označovány jako impetigo. Klasické popisy impetigo zahrnují malé (1-2 mm) drobné puchýře (puchýřky) a puchýřky, které mají tendenci snadno prasknutí odchodu několika erozí u moře generalizované kožní podráždění. Candida plenka dermatitidu má také několik rozlišovací vzorů. Vyrážka se vyznačuje pásem jasně červené kůže s řmmou diskrétních 2-4 mm “satelit” léze na hranicích splývající podrážděnou pokožku. Na rozdíl od kontaktní dermatitidy, Candida je obecně se nacházejí jen v kožních záhybech záhybů a často kolem řiti. Infekční příčiny plenkové dermatitidy mohou být obvykle diagnostikována vizuální kontrolou sám. Pokud záměny, laboratorní studie tamponů dotčených oblastí, mohou být získány.

Alergické reakce jsou méně častou příčinou opruzeninám. Běžně navrhované alergeny jsou vůně a součásti plenky a utěrek. Tyto regiony mají často dobře-definované zóny zarudnutí s povrchní puchýřky a eroze. Pokud je diagnóza alergické kožní reakce je podezřelý, skin-patch testování může být provedeno určit porušilo agent. To je zřídka nutná.

Tam jsou velmi vzácné příčiny opruzeninám. Neobvyklé infekce, metabolické a nutriční deficience státy, a imunodeficience státy a maligní onemocnění mohou všichni osobně. Bohužel, zneužívání dětí (hot-ponoření do vody, extrémní zanedbávání na dětskou hygienu) mohou také předložit jako opruzeninám.

Méně často, alergická reakce na vůně nebo jiných prvků, nalezené v jednorázových plen nebo utěrek může způsobit opruzeninám.