Lékařství


Jak se alergií na potraviny diagnostikována?

K diagnostice potravinové alergie, Lékař nejprve musí zjistit, zda pacient má negativní reakce na určité potraviny. Lékař je toto hodnocení s pomocí podrobné historie od pacienta, pacienta dietní deník, nebo eliminační dieta. On nebo ona pak potvrdí diagnózu více objektivní kožní testy, krevní testy, nebo potraviny výzvy.

Historie: Historie je obvykle nejdůležitějším diagnostickým nástrojem v diagnostice potravinové alergie. Rozhovory lékař pacienta určit, zda skutkové okolnosti jsou v souladu s alergií na potraviny. Lékař může požádat o následující otázky:

* Co bylo načasování reakce? Líbilo se reakce přijde na rychle, obvykle do jedné hodiny po požití jídla?

* Byla léčba alergie úspěšné? Například, pokud úly vycházejí z potravinové alergie, antihistaminika by měla ulehčit jim.

* Je reakce vždy spojena s určitým potravin?

* Líbilo se někdo onemocní? Například, Pokud se osoba jedl ryby kontaminované histamin, každý, kdo jedl ryby by měly být nemocný. V alergické reakce, však, pouze osoba s alergií na ryby onemocní.

* Jak moc se pacient jíst před zažívá reakce? Závažnosti pacientova reakce může někdy týkat výše podezřelého jíst potraviny.

* Jak bylo připravené jídlo? Někteří lidé budou mít násilné alergické reakce pouze na syrové nebo nedostatečně ryby. Důkladné vaření ryb ničí těchto alergenů v rybách, na které reagují, tak, že oni pak mohou jíst bez alergické reakce.

* Byly jiné potraviny požívané ve stejné době jako potravina, kterou způsobila alergickou reakci? Mastné potraviny mohou být zpoždění trávení a tím oddálit nástup alergické reakce.

Dietní deník: Někdy, Historie sám nemůže určit diagnózu. V této situaci, Lékař může požádat pacienta, aby záznam o obsahu každého jídla, a zda se vyskytly reakce, které jsou v souladu s alergií. Dietní deník obsahuje více informací než orální historie, tak, že lékař a pacient může lépe zjistit, zda existuje pevný vztah mezi potravinou a alergické reakce.

Eliminační dieta: V dalším kroku, že někteří lékaři použití je eliminační dieta. Podle lékaře směr, pacient nejí potraviny podezřelý ze zavinění alergie, například, vejce, a náhražky jinou potravinu, V tomto případě, Dalším zdrojem bílkovin. Pokud poté, co pacient odstraňuje potravin, příznaky zmizí, Lékař téměř vždy může diagnózu potravinové alergie. Jestliže pacient poté se opět obnoví jíst potraviny (ještě pod vedením lékaře) a příznaky návratu, tato sekvence potvrzuje diagnózu. Pacient by neměl pokračovat jíst potraviny, však, Pokud se alergické reakce byly těžké, protože tato re-úkolem je příliš riskantní. Tato technika také není vhodné v případě, alergické reakce byly hlášeny vzácně.

Jestliže pacient historii, dietní deník, nebo eliminační dieta naznačuje, že určité potraviny alergie je pravděpodobné,, Lékař pak bude používat testy, jako jsou kožní testy, krevní testy, a potravin výzvou, , které mohou více objektivně potvrdit alergické reakce na potraviny.

Kožní testy: V scratch--kožní test, zředí výpisu z podezřelých potravin je uvedena na kůži předloktí nebo zad. Tato část kůže pak je poškrábaný s jehlou a pozorován otok nebo zarudnutí, což by znamenalo lokální alergické reakce na potraviny. Pozitivní scratch test znamená, že pacient má IgE protilátek, která je specifická pro potraviny jsou testovány na kůži na žírných buněk. Kožní testy jsou rychlé, jednoduchý, a relativně bezpečná.

Osoba může mít pozitivní kožní test na potravinové alergeny, however, bez pocitu, že alergické reakce na potraviny. Lékař diagnózy potravinové alergie pouze tehdy, když pacient má pozitivní kožní test na konkrétní alergen a dějiny ukazují, že alergická reakce na stejnou stravu. V některých velmi alergikyvšaker, zvláště když měli anafylaktické reakce, kožní testy by se dělat nemělo, protože by mohly vyvolat další nebezpečnou reakci. Kožní testy rovněž nelze provést u pacientů s rozsáhlým ekzémem.

Krevní testy: V těch situacích, kdy kožní testy nemohou být provedeno, Lékař může použít krevní testy, jako RAST a ELISA. Tyto testy měří přítomnost potravin-specifických IgE protilátek v krvi pacientů, ale stojí více než kožní testy, a výsledky nejsou k dispozici ihned. Jak s pozitivní kožní testy, pozitivní krevní testy, aby diagnózu specifické potravinové alergie pouze tehdy, když klinická anamnéza je kompatibilní.

Jídlo výzva: Double-blind potravin úkol se stal zlatým standardem pro objektivní testování alergie. (Někteří lékaři dávají přednost termínu double-maskovaný, spíše než Double-blind.) V tomto testu, různé potraviny, z nichž některé jsou podezřelé z vyvolání alergické reakce, jsou umístěny v jednotlivých neprůhledné tobolky. Jak pacient a lékař jsou zaslepeni, tak, že ani jeden z nich ví, které Tobolky obsahují podezření na alergeny. (Tobolky jsou připraveny další zdravotnický pracovník.) Pacient spolkne kapsli a lékař dále uvádí, zda je alergická reakce. Tento proces se opakuje s každou kapslí. Alternativně, potraviny, které se zkoušejí mohou být skryté v jiném typu potravin, které osoba není alergická.

Výhodou potravin problémem je, že v případě, že pacient má alergická reakce pouze na podezřelé potraviny, a nikoli na ostatní testované potraviny, Diagnóza potravinové alergie je potvrzena. Stejně jako se re-napadat po eliminační dieta a kožní testy, however, někdo s anamnézou těžké reakce by neměla být testována s potravinami výzvou z důvodu nebezpečí vyvolání další závažné reakce. Kromě toho, Tento postup je drahé, protože je obtížné a vyžaduje hodně času, zvláště pro pacienty s mnohočetným potravinové alergie. Tento typ zkoušky, musí být rovněž provedeno pod pečlivým dohledem lékaře. Tedy, double-blind potravin úkoly jsou prováděny zřídka. Oni jsou prováděny nejčastějvšakver, pokud lékař chce získat důkazy, které potvrzují podezření, že se symptomy pacienta nejsou způsobeny alergií na potraviny. Pak, vynaložit další úsilí zaměřené na nalezení skutečnou příčinou symptomy pacienta.