Lékařství


Proč může být obtížné diagnostikovat zánět slepého střeva?

To může být obtížné diagnostikovat zánět slepého střeva. Poloha slepého střeva v břiše se mohou lišit. Většinu času slepého střeva je v pravém podbřišku, ale dodatku, stejně jako ostatní části střeva, má okruží. Toto okruží je list-jako blána, která se váže dodatku dalších struktur uvnitř břicha. Pokud okruží je velký, umožňuje dodatek se pohybovat. Kromě toho, příloha může být delší, než je obvyklé. Kombinace velkých mezenteria a dlouhé slepé střevo umožňuje dodatku k omočí dolů do pánve (Mezi pánevních orgánů u žen). To také může dovolit dodatek k pohybu za tlustého střeva (tzv. retro-koliky dodatek). V obou případech, zánět slepého střeva může působit více jako zánět jiných orgánů, například, ženský pánevní orgány.

Diagnóza apendicitidy může být také obtížné, protože jiné zánětlivé problémy mohou napodobovat zánět slepého střeva. Proto, to je společné pozorovat u pacientů s podezřením na zánět slepého střeva na dobu, abyste zjistili, zda problém vyřeší sám o sobě nebo rozvíjet vlastnosti, které silně naznačují, více či zánět slepého střeva, možná, jiného stavu.

Jaké další podmínky, může napodobit zánět slepého střeva?

Chirurg čelí pacienta s podezřením na zánět slepého střeva vždy musí zvážit a hledat další podmínky, které mohou napodobovat zánět slepého střeva. Mezi podmínky, které napodobují zánět slepého střeva jsou:

* Meckel divertikulitida. Meckel divertikl je malá outpouching tenkého střeva, která je obvykle umístěna v pravém podbřišku u slepého střeva. Divertikl může být zánět nebo dokonce perforovat (otevřít násilím nebo prasknutí). Pokud se zánět a / nebo perforované, to je obvykle odstraněn chirurgicky.

* Zánětlivé onemocnění. Právo vejcovodu a vaječníku leží v blízkosti slepého střeva. Sexuálně aktivních žen může uzavřít smlouvu o infekční onemocnění, které zahrnují trubice a vaječníku. Obvykle, antibiotické terapie je dostatečná léčba, a chirurgické odstranění vaječníku a trubky nejsou nutné.

* Zánětlivá onemocnění pravé horní části břicha. Tekutiny z pravé horní části břicha může ústí do spodní části břicha, kde se stimulovat zanícení a napodobovat zánět slepého střeva. Takové tekutiny může pocházet z perforovaného duodenální vřed,žlučníku, nebo zánětlivá onemocnění jater, g, játra absces.

* Pravý-sided divertikulitida. Ačkoli většina diverticuli jsou umístěny na levé straně tlustého střeva, se občas vyskytují na pravé straně. Když pravý-sided divertikl protrhne to může vyvolat zánět slepého střeva, které napodobuje.

* Nemoci ledvin. Pravé ledviny, je dost blízko, aby dodatek, že zánětlivé problémy v ledvinách-například, absces může napodobit zánět slepého střeva-.