Lékařství


Jak se zachází zánět slepého střeva?

Jednou diagnóza apendicitidy je, apendektomie obvykle se provádí. Antibiotika jsou téměř vždy začalo před operací, a jakmile je podezření na zánět slepého střeva.

Tam je malá skupina pacientů, u nichž zánětu a infekce zánět slepého střeva zůstávají mírné a lokalizované na malou plochu. Tělo je schopen nejen obsahovat zánět a infekce, ale řešit to, jak dobře. Tito pacienti obvykle nejsou příliš nemocný a zlepšení během několika dnů pozorování. Tento typ se nazývá zánět slepého střeva “omezuje zánět slepého střeva” a mohou být léčeni antibiotiky sám. Slepé střevo může nebo nemusí být odstraněny později.

Příležitostně, osoba nemůže vidět svého lékaře až do slepého střeva s rupturou působí po mnoho dní nebo dokonce týdnů. V této situaci, absces obvykle tvoří, a appendiceal perforace může být uzavřena v průběhu. Pokud se absces je malý, to zpočátku může být léčena antibiotiky; však, absces obvykle vyžaduje drenáž. Mozků obvykle je vložen pomocí ultrazvuku nebo CT, který může určit přesnou polohu abscesu. Dodatek je odstraněn několik týdnů nebo měsíců po absces je vyřešen. Toto se nazývá interval slepého střeva, a je děláno, aby se zabránilo druhý útok na zánět slepého střeva.

Jak se provádí slepého střeva?

Během slepého střeva, řez dva-třiin. na délku se provádí přes kůži a vrstvy břišní stěny v oblasti slepého střeva. Chirurg vstoupí do břicha a hledá dodatku, obvykle umístěna v pravém podbřišku. Po prozkoumání okolí dodatku k být jisti, že žádný další problém je přítomen, Dodatek je odstraněn. Toto je děláno tím, že uvolní dodatek z jeho připevnění k břicha a do tlustého střeva, řezání dodatek z tlustého střeva, a šití přes otvor v tlustém střevě. Pokud se absces je přítomen, hnis lze vypustit s drény (gumové trubky) , které jdou z absces a ven přes kůži. Břišní řezem pak je uzavřen.

Novější techniky pro odstranění slepého střeva zahrnovat použití laparoscope. Laparoscope je tenká dalekohled spojený s videokamerou, který umožňuje chirurgovi prohlédnout vnitřek břicha přes malý defekt ránu (místo větší incizi). Pokud se zjistí, apendicitida, Slepé střevo může být odstraněna se speciálními nástroji, které mohou být předány do břicha, stejně jako laparoscope, přes malé bodné rány. Výhody laparoskopické techniky zahrnují menší pooperační bolesti (protože hodně z post-chirurgie bolesti pochází z zářezy) a rychlejší zotavení. Další výhodou laparoskopie je, že umožňuje lékaři se podívat dovnitř břicha jasně diagnózu v případech, kdy diagnóza apendicitidy je na pochybách. Například, laparoskopie je užitečné zejména pro menstruující ženy, u nichž prasknutí cysty na vaječníku může napodobit zánět slepého střeva.

Pokud se dodatek není prasklá (perforovaný) v době operace, Pacient obvykle je odeslán domů z nemocnice, v jedné nebo dvou dnů. Pacienti, jejichž dodatek má perforované obecně jsou nemocnější než u pacientů bez perforace. Po operaci, jejich pobytu v nemocnici často je delší (čtyři-sedmdny), zejména pokud zánět pobřišnice došlo. Nitrožilní antibiotika jsou uvedeny v nemocnici v boji proti infekci a nápomocen při řešení jakýchkoli absces.

Příležitostně, Chirurg může najít normální-vypadat jako příloha, a žádný jiný důvod k pacientovu problému. V této situaci, Chirurg může odstranit dodatek. Odůvodnění v těchto případech je, že je lepší odstranit normální-vypadat jako dodatek, než nechat ujít, a ne zacházet přiměřeně časnou nebo mírnou případě apendicitidy.