Lékařství


Jaké jsou komplikace apendektomie?

Mezi nejčastější komplikace apendektomie je infekce rány, to je, z chirurgického řezu. Těchto infekcí se liší v rozsahu od mírné, pouze zarudnutí a možná některé citlivost přes řez, až středně, vyžadující pouze antibiotika, těžké až těžké, vyžadující antibiotickou léčbu a chirurgickou léčbu. Příležitostně, zánětu a infekce apendicitidy jsou tak závažné, že chirurg se neuzavře řez na konci operace, protože obava, že rána je již infikovaných. Místo toho, chirurgické zavírání je odloženo na několik dní, aby infekce odezní s léčbou antibiotiky a dělat to méně pravděpodobné, že infekce se vyskytují ve řez.

Další komplikace apendektomie je absces, sbírka hnisu v oblasti slepého střeva. Přestože abscesy mohou být zbavený jejich hnisu chirurgicky, existují také non-chirurgické techniky, jak jsme již diskutovali.

Existují dlouhodobý následky apendektomie?

Není jasné, zda dodatek má důležitou úlohu v těle u starších dětí a dospělých. Nedochází k výrazným, dlouhodobý zdravotní problémy vyplývající z odstranění slepého střeva i když mírný nárůst v některých onemocnění byl zaznamenán, například, Crohnova choroba.