Lékařství


Příčiny arachnoiditis

Zánět arachnoidální může vést k tvorbě jizev a mohou způsobit míšní nervy držet spolu a poruchy. Arachnoidální může stát zanícená kvůli podráždění z jednoho z následujících zdrojů:

* Přímé poranění páteře
* Chemikálie: Barvivo používané v myelograms (diagnostických testů, ve kterých barvivo zvané rentgenové kontrastní látky je vstříknut do okolí míchy a nervů) byl viněn některých případech arachnoiditidy. Radiografické kontrastní látky odpovědné za tento se již nepoužívá, však. Také, existuje obava, že konzervační látky nalezené v epidurální injekce steroidů může způsobit arachnoiditidy.
* Infekce z bakterií nebo virů: Infekce, jako je virové a plísňové meningitida nebo tuberkulóza může mít vliv na páteř.
* Chronická komprese míšních nervů: Příčiny této komprese jsou chronické degenerativní onemocnění disku nebo pokročilé spinální stenóza (zúžení páteře).
* Komplikace z operaci páteře nebo jiných invazivních postupů míšní: Podobné příčiny patří více bederní (dolní části zad) vpichy.

Díky diagnostice

Diagnostikování arachnoiditidy může být obtížné, ale testy jako CAT scan (počítačové tomografie axiální) nebo MRI (magnetickou rezonancí) pomohli s diagnózou. Test nazvaný elektromyogram (EMG) může posoudit závažnost škody na postižených probíhající nervové kořeny pomocí elektrických impulsů pro kontrolu funkce nervů.

Poznámka:: Myelograms s radiografické kontrastní v současné době používají, v kombinaci s CAT skenování, nejsou považovány za původce arachnoiditidy nebo přimět to zhoršuje.