Lékařství


Syndrom akutní respirační tísně (ARDS)

Syndrom akutní respirační tísně (ARDS) je dýchání selhání, které se mohou objevit u kriticky nemocných osob s nemocemi podkladového. Nejedná se o konkrétní nemoc. Místo toho, to je life-threatening podmínka, že nastane, když tam je těžké tekutiny nahromaděné v obou plic. Tekutiny nahromadění zabraňuje plíce správně fungovat-to je, umožňující přenos kyslíku ze vzduchu do těla a oxid uhličitý z těla ven do ovzduší.

V ARDS, drobných cév (kapiláry) v plicích nebo vzduchových vaků (alveolů (al-VEE-UHL-eye)) jsou poškozené, protože infekce, zranění, ztráta krve, nebo vdechování zranění. Únik kapaliny z cév do sklípků v plicích. Zatímco některé vzdušné vaky naplní tekutinou, další kolaps. Když vzduchových vaků kolaps nebo doplňte tekutinou, plíce již nemůže vyplnit správně se vzduchem a plíce se tuhý. Bez vzduch vstupující do plic správně, množství kyslíku v krvi klesne. Když toto se stane, osoba s ARDS musí mít extra kyslík a mohou potřebovat pomoc dýchání stroje.

Dýchací porucha může nastat velmi rychle poté, co stav začíná. To může trvat jen 1 nebo 2 dny pro tekutiny vybudovat. Proces, který způsobuje ARDS může pokračovat několik týdnů. Pokud dojde k jizvení, to bude dělat to těžší pro plíce, aby kyslík a zbavit oxidu uhličitého.

V minulosti, jen asi 4 out of 10 lidé, kteří vyvinuli ARDS přežil. Ale dnes, s dobrou péčí v nemocnici na intenzivní péči nebo kritické jednotky, mnoho lidí (zt of 10) s ARDS přežít. Ačkoli mnoho lidí, kteří přežijí ARDS, aby úplné uzdravení, někteří přežili mít trvalé škody na jejich plíce.