Lékařství


Co o náhlá srdeční zástava u mladých?

U mladších lidí, Náhlá smrt je vzácná událost, ale protože se často jedná o osoby zapojené v atletice, případy jsou často hlášeny v tisku. Nejčastější příčinou je hypertrofickou kardiomyopatií (hypertrofie = roste abnormálně velké + kardio = srdce + myopatie = nemocný sval). Toto onemocnění je často dědičná, a stěny komory jsou větší, než by měly být. Tím čerpací komoře srdce menší, a srdce pracovat usilovněji, aby pumpovat krev ze srdce. Také, zahuštěný sval zužuje prostor pro průtok krve přes aortální chlopeň a do zbytku těla. Během cvičení, toto snížení průtoku krve může dráždit srdečního svalu a způsobit sám fibrilace komor, kolaps, a náhlé smrti.

Anomální věnčitých tepen může také způsobit náhlé smrti u mladých. Srdce je sval sám o sobě, a jako každý sval, potřebuje přívod krve ak dodávce kyslíku na to, aby práce. Normálně, věnčité tepny leží na povrchu srdce. Anomální tepny ponořit do samotného srdečního svalu a může být zastíněn, když srdeční sval, který obklopuje neobvykle umístěno tepny ždímá agresivně, jak se cvičením, vypnutí přívod krve do části srdečního. Tento dráždí elektrický systém a může způsobit fibrilace komor a náhlé smrti.

Před účastí sportovní fyzikální vyšetření je užitečným nástrojem pro screening dětí a dospívajících na jejich riziko náhlé srdeční zástavě.

Commotio CORDIS je situace, v níž srdce zastaví, když je na hrudi zasažen objekt. Novinky příběhy občas zpráva hráčů baseballu, kteří jsou hit v hrudi míč a kolaps, protože jejich srdce přestane bít. Srdce sedí za hrudní kostí, a elektrického systému může být zkratovány, když přímý úder je podporována.