Lékařství


Co způsobuje arytmie?

Arytmie mohou být způsobeny mnoha různými faktory, včetně:

* Ischemická choroba srdeční
* Nerovnováhu elektrolytů v krvi (takový jako sodík nebo draslík).
* Změny ve vaší srdeční sval.
* Újmy na infarkt
* Hojení po operaci srdce.

Nepravidelný srdeční rytmus může dojít také v “normální, zdravé” srdce.

Jaké jsou typy arytmií?

* Předčasné stahy síní. Jedná se brzy další beaty, které pocházejí z atria (Horní komory srdce). Jsou neškodné a nevyžadují léčbu.
* Předčasné komorové kontrakce (PVC). Tyto patří mezi nejčastější arytmie a vyskytují se v lidech a bez srdečního onemocnění. To je přeskočeno tep my všichni občas zkušenosti. U některých lidí, to může být souvisejícího se stresem, příliš mnoho kofeinu nebo nikotinu, nebo příliš mnoho cvičení. Ale někdy, PVC může být způsobeno tím, onemocnění srdce a elektrolytové rovnováhy. Lidé, kteří mají hodně PVC, a / nebo symptomy jsou s nimi spojeny, by měly být vyhodnoceny srdeční lékaře. Však, u většiny lidí, PVC jsou obvykle neškodné, a jen zřídka potřebovat lékařské ošetření.
* Fibrilace síní. AF je velmi časté nepravidelný srdeční rytmus, který způsobuje atria, Horní komory srdce ke smlouvě abnormálně.
* Flutter. To je arytmie způsobené jednou nebo více obvodů rychlý v atriu. Flutter je obvykle více organizovaný a pravidelný než fibrilace síní. Tato arytmie se vyskytuje nejčastěji u lidí s onemocněním srdce, a v prvním týdnu po operaci srdce. To se často převádí na fibrilaci síní.
* Paroxysmální supraventrikulární tachykardie (PSVT). Zrychlený tep, obvykle s pravidelným rytmem, pocházející z výše uvedených komor. PSVT začíná a končí náhle. Existují dva hlavní typy: příslušenství cesta tachykardie a AV nodální reentrantní tachykardie (viz níže).
* Stezku příslušenství tachykardie. Zrychlený tep kvůli extra abnormální cestu nebo spojení mezi atria a komorami. Impulsy procházejí další cesty, jakož i přes obvyklé trasy. To umožňuje impulsy k cestování kolem srdce velmi rychle, působit srdce do rytmu neobvykle rychle.
* AV nodální reentrantní tachykardie. Rychlá srdeční frekvence vzhledem k více než jedné cestě přes AV uzel. To může způsobit bušení srdce, mdloby nebo srdeční selhání. V mnoha případech, to může být ukončena pomocí jednoduchého manévru provádí vyškolený zdravotník, léky, nebo kardiostimulátor.
* Komorové tachykardie (V-Tach). Rychlý srdeční rytmus pocházející z dolních komor (nebo komor) ze srdce. Rychlé tempo zabraňuje srdce od naplnění přiměřeně s krví; proto, méně krve je schopen čerpadlo do celého těla. To může být závažné arytmie, zejména u lidí se srdečním onemocněním, a může být spojen s více příznaků. Lékař by měl posoudit srdeční arytmie této.
* Fibrilace komor. Nevyrovnaný, zmatený spalování impulsy z komor. Komory toulec a nejsou schopni smlouvy nebo pumpovat krev do těla. To je lékařská pohotovost, která musí být zacházeno s kardiopulmonální resuscitace (CPR) a defibrilace co nejdříve.
* Syndrom dlouhého QT. QT interval je oblast na elektrokardiogramu (ECG) , která představuje čas to bere pro srdeční sval ke kontraktu a pak zpět, nebo na elektrický impuls k požáru impulsy a pak dobít. Pokud je interval QT je delší, než je obvyklé, zvyšuje riziko “torsades de pointes,” life-threatening forma komorové tachykardie. Syndrom dlouhého QT je dědičné onemocnění, které mohou způsobit náhlé úmrtí u mladých lidí. To může být léčeni léky antiarrhythmic , kardiostimulátor, elektrické kardioverzi, defibrilace, implantovaným intrakardiálním / defibrilátor nebo ablace terapie.
* Bradyarytmie. Jedná se o pomalé srdeční rytmy, které mohou vzniknout z onemocnění srdce elektrické vedení systém. Příklady zahrnují dysfunkcí sinusového uzlu a srdeční zástava.
* Dysfunkcí sinusového uzlu. Pomalý srdeční rytmus kvůli abnormální SA (sinus) uzel. Dysfunkcí sinusového uzlu je léčen kardiostimulátorem.
* Srdeční zástava. Zpoždění nebo kompletní blok elektrického impulsu, protože cestuje z sinusového uzlu na komory. Úroveň nebo nezdržuje se může vyskytnout v AV uzlu, nebo HIS-Purkinje systém. Srdce může bít nepravidelně a, často, pomaleji. Při vážném, srdeční blok je léčen kardiostimulátorem.