Lékařství


Úvod k léčbě arytmií s ablací

Ablace se používá k léčbě poruch srdečního rytmu, nebo arytmie. Typu arytmie a přítomnosti dalších onemocnění srdce se stanoví, zda může být provedena ablace chirurgicky nebo non-chirurgicky.

Non-chirurgické ablace, používá pro mnoho typů arytmií, se provádí ve speciální laboratoři volal elektrofyziologie (EP) laboratorní. Během této non-chirurgický zákrok je cévka je vložena do určité oblasti srdečního. Speciální stroj řídí energii prostřednictvím katétru do malé oblasti srdečního svalu, která způsobuje abnormální srdeční rytmus. Tato energie “odpojí” cesta abnormálního rytmu. To může být také použit k odpojení elektrické dráhy mezi horními komorami (Atria) a dolní komory (komor) ze srdce.

Chirurgické ablace postupy používané k léčbě fibrilace síní může být “minimálně invazivní” nebo tradiční “otevřeno” chirurgie a může být kombinován s jinými chirurgické terapie, jako je bypass, chlopně, nebo chlopně. Chirurgická ablace patří postupy:

* Postup Maze. Během této tradiční open-chirurgický zákrok, srdeční, chirurg dělá malé řezy v srdci k přerušení vedení abnormální impulzy, a na přímé normální sinusový impulsy k cestě do atrioventrikulárního uzlu (AV uzel) jako obvykle by měla. Když srdce léčí, formy jizev a abnormální elektrické impulsy jsou blokovány od cestování přes srdce.
* Minimálně invazivní chirurgické ablace. Na rozdíl od tradičních operaci srdce, není tam žádný velký hrudní stěny řez a srdce není zastaven. Tyto techniky využívají menší řezy a endoskopů (malé, osvětlené nástrojů, které obsahují kamery).
* Upravený Maze postup. Chirurg používá speciální katétr dodat energii, která vytváří řízené léze na srdce a nakonec jizev. To blokuje tkáň jizvy abnormální elektrické impulsy od probíhá přes srdce a podporuje normální vedení impulsů prostřednictvím řádného stezku. Jeden ze čtyř zdrojů energie mohou být použity k vytvoření jizvy: radiofrekvenční, mikrovlnná trouba, laser, nebo cryothermy (nízkých teplot). Upravený Maze postup zahrnuje jeden řez v levé síni.