Lékařství


Musím ablační terapii?

Proč potřebuji ablační terapii?

Lékaři doporučují ablace terapie k léčbě:

* Fibrilace síní a flutter
* AV nodální re-vstupu tachykardie (AVNRT)
* Přídatné dráhy
* Komorové tachykardie

Kromě re-vytvoření normálního srdečního rytmu u lidí s některými arytmií, ablace terapie může pomoci kontrolovat srdeční frekvence u lidí s rychlým arytmií, a snížit tak riziko tvorby krevních sraženin a mrtvice.

Jak se mám připravit k ablaci?

Ablace přípravy se může lišit, v závislosti na tom, zda máte nebo chirurgické ablace nonsurgical. Toto jsou všeobecné pokyny; Váš lékař nebo zdravotní sestra vám konkrétní pokyny.

Připravit se na ablaci, existuje několik kroků, které by měly být. Mezi nimi:

* Zeptejte se svého lékaře, který léky byste měli přestat užívat, a když se je zastavit. Váš lékař vás může požádat o zastavení některých léků (jako jsou ty, které řídí vaše tepová frekvence nebo krevní ředidla včetně aspirinu produkty) jeden až pět dny před svým postupem. Pokud jste diabetik, zeptejte se svého lékaře, jak byste měli upravit své diabetické léky.
* Nejezte a nepijte nic po půlnoci večer před zákrokem. Pokud musíte užívat léky, pít jen s malým doušek vody.
* Když přijdete do nemocnice, nosit pohodlné oblečení. Budete měnit do nemocnice šaty pro postup. Opustit všechny šperky a cennosti doma.

Co mohu očekávat během katetrizační ablace?

Během nonsurgical katetrizační ablace, následující věci dojde:

* Tento postup se bude konat ve zvláštní místnosti zvané EP (elektrofyziologie) laboratoř. Před začátkem zkoušky, zdravotní sestra vám pomůže připravit. Budete ležet na posteli a sestra začne IV (intravenózní) linka v ruce nebo paže. To je tak, aby lékaři a sestry vám může dát léky a tekutiny přes vaše žíly v průběhu řízení. Budete mít léky prostřednictvím IV, které vám pomohou relaxovat. V závislosti na typu ablace jste, můžete může nebo nemusí být vzhůru během řízení. Jste-li vzhůru, budete požádáni, aby hlásili jakékoli příznaky, odpovídat na otázky, nebo postupujte podle pokynů, které jste dostali od svého lékaře. Pokud vám vadí, nebo je potřeba něco, prosím, dejte si se zdravotní sestrou vědět.
* Zdravotní sestra Vás propojí na několik monitorů.
* Poté, co se ospalí, Vaše třísla bude oholil a krku, horní části hrudníku, paže, a třísla bude očištěna s antiseptickým roztokem. Sterilní roušky bude umístěna na krytí vás z krku na nohy.
* Lékař znecitlivění místa zavedení tím, že napíchne léky. Budete se cítit počáteční pocit pálení, a pak se stane necitlivost. Pak, několik katetrů (speciální dráty, které mohou tempo srdce a záznamu jeho elektrickou aktivitu) bude vložen přes malý řez do velkých cév(s) a / nebo tepny (v tříslech, krk, nebo paže) a postoupil do svého srdce. Jste-li vzhůru, Je důležité, abyste i nadále stále a odolat pokušení zvednout hlavu, aby viděli, co doktor dělá při katetry jsou umístěny.
* Po katetry jsou na místě, Lékař se zaměří na monitoru k posouzení vašeho srdce převodního systému.
* Pak, lékař provede ablace postup.
* Během tradiční ablace, lékař použít kardiostimulátor-jako zařízení, do elektrické impulsy k srdci zvýšit svou tepovou frekvenci. Můžete mít pocit, vaše srdce bije rychleji, nebo silnější, když je kardiostimulátor poskytuje podněty. Pokud váš arytmie dojde v průběhu řízení, sestra se zeptá, jak se cítíte. Je velmi důležité, abyste svého lékaře nebo zdravotní sestra příznaky cítíte. Lékař se pak pohybovat kolem katetrů svého srdce a zjistěte, které oblasti(s) Vaše arytmie je z. Poté, co lékař zjistí oblasti vašeho arytmie, energie je použita. Můžete cítit určité nepohodlí, nebo pálení na hrudi, ale musíš zůstat klidná, udržovat velmi klidně, a vyhnout se zhluboka nadechla. Pokud se cítíte bolest, zeptejte se svého lékaře nebo zdravotní sestru, aby vám více léků.
* Při plicní žíly ablace (fibrilace síní), Lékař dodává energii přes katétr do oblasti atria, který se připojuje k plicní žíly (hostitelské), produkovat kruhové jizvy. Jizva pak zablokuje veškeré podněty palba z plicních žil do, tak předcházet fibrilace síní z vyskytující. Proces se opakuje pro všechny čtyři plicních žil. V některých případech, ablace může být provedena také na jiné části srdce, jako subclavian žíly a koronární sinus. Katétr je speciální “Chladný konec” katétr. Tekutina proudí katétru pomoci kontrolovat intenzitu teploty.
* Jakmile je ablace je kompletní, electrophysiologist bude používat monitorovací zařízení pro sledování elektrické signály v srdci, aby zajistily, že abnormální srdeční rytmus byl opraven.

Postup obvykle trvá asi čtyři až osmhodina, ale může trvat déle.