Lékařství


Rodina má problémy s plodností

Jak budou lékaři zjistit, zda partner má problémy s plodností?

Lékaři budou dělat vyšetření neplodnosti. Jedná se o fyzickou zkoušku. Lékař také požádat pro oba partnery’ zdraví a sexuální historie. Někdy to může najít problém. Však, většinu času, Lékař bude muset udělat další testy.

U mužů, Lékaři obvykle začít testování spermatu. Dívají se na čísla, tvar, a pohyb spermií. Někdy doktoři také naznačují, testování úrovně člověka hormony.

U žen, Prvním krokem je zjistit, zda ona je ovulaci každý měsíc. Existuje několik způsobů, jak toho. Žena může sledovat své ovulace doma:

* Psaní se změny v její teplota ráno tělo za několik měsíců

* Psaní se stanoví, jak ji hlenu děložního hrdla hledá několik měsíců

* Použití domácí ovulaci testovací sadu (k dispozici na léky nebo potravinářské obchody)

Doktoři mohou také kontrolovat ovulaci s krevními testy. Nebo mohou udělat ultrazvuk vaječníků. Pokud ovulace je normální, existují další testy plodnosti k dispozici.

Některé běžné testy plodnosti u žen patří:

* Hysterosalpingografie (HIS-tur-oh-sal-ping-GOGH-ru-poplatek): Jedná se o X-ray dělohy a vejcovodů. Doktoři aplikovat speciální barvivo do dělohy přes pochvu. Toto barvivo se ukáže v X-ray. Lékaři pak mohou sledovat, zda barvivo se volně pohybuje přes dělohy a vejcovodů. To může pomoci najít fyzických bloků, které mohou být příčinou neplodnosti. Bloky v systému může vést vejce přechod z vejcovodu do dělohy. Blok mohl také držet spermie od sahání vejce.

* Laparoskopie (lap-uh-ROS-Kuh-pee): Menší chirurgický zákrok vidět dovnitř břicha. Lékař to s malým nástrojem s lehkým volal laparoscope (LAP-uh-Roh-skohp). Ona nebo on dělá malý řez v podbřišku a vloží laparoscope. S laparoscope, Lékař může kontrolovat vaječníky, Fallopian tubes, and uterus for disease and physical problems. Doctors can usually find scarring and endometriosis by laparoscopy. Při této operaci lékaři používat nástroj nazvaný laparoscope vidět dovnitř břicha. Doktor dělá malý řez v podbřišku a vloží laparoscope. Použití laparoscope, lékaři zkontrolovat vaječníky, FaVejcovodyana dělohy pro nemoc a fyzické problémyDoLékaři mohou obvykle najít zjizvení a endometriózu laparoskopie

Nalezení příčinou neplodnosti může být dlouhý a emocionální proces. To může trvat času k dokončení všech potřebných testů. Takže se nemusíte starat, pokud není problém najít hned.