Lékařství


Jak lékaři léčí neplodnost?

Neplodnosti mohou být léčeny s medicínou, chirurgie, umělé oplodnění, nebo asistované reprodukce. Mnohokrát tyto léčby jsou spojeny. Ve většině případů je neplodnost léčit léky nebo chirurgii.

Lékaři doporučují konkrétní léčby neplodnosti na základě:

* Výsledky zkoušek

* jak dlouho dvojice se snaží otěhotnět

* věku jak muž a žena

* celkový zdravotní stav partnerů

* preference partnerů

Doktoři často léčbě neplodnosti u mužů z následujících způsobů:

* Sexuální problémy: Lékaři mohou pomoci mužům řešit impotence nebo předčasnou ejakulací. Behaviorální terapie a / nebo léky mohou být použity v těchto případech.

* Příliš málo spermií: Někdy chirurgie může opravit příčinu problému. V ostatních případech, lékaři chirurgicky odstranit spermií přímo z mužského pohlavního ústrojí. Antibiotika mohou být také použity k uklidit infekcí postihujících spermií.

* Pohybu spermií: Někdy spermatu nemá žádné spermie, protože bloku v muže systému. V některých případech, Operace může opravit tento problém.

U žen, některé fyzické problémy mohou být rovněž opravena s operací.

Počet plodnosti léky se používají k léčbě žen s ovulací problémy. Je důležité promluvit se svým lékařem o kladech a záporech těchto léků. Měli byste pochopit, možná nebezpečí, dávky, a nežádoucí účinky.

Jaké léky se používají k léčbě neplodnosti u žen?

Některé běžné léky užívané k léčbě neplodnosti u žen patří:

* Klomifen citrátem (Clomid): Tento lék způsobuje ovulace působením na hypofýzu. To je často používáno u žen, které mají syndrom polycystických ovarií (PCOS) nebo jiné problémy s ovulací. Tento lék se užívá ústy.

* Lidský menopauzální gonadotropin nebo hMG (Repronex, Pergonal): Tento lék se často používá pro ženy, které nemají ovulaci kvůli problémům s jejich hypofýzy. HMG působí přímo na vaječníky pro stimulaci ovulace. Je to lék injekčně.

* Folikuly stimulující hormon-FSH, nebo (GONAL-F, Follistim): FSH funguje podobně jako hMG. To způsobí, že vaječníky začít proces ovulace. Tyto léky jsou obvykle injekčně.

* Gonadotropin-uvolňující hormon (Gn-RH) analog: Tyto léky jsou často používány pro ženy, které nemají ovulaci pravidelně každý měsíc. Ženy, které před ovulaci vajíčko je připraven použít i tyto léky. Gn-RH analogy působí na hypofýzu ke změně, když tělo ovuluje. Tyto léky jsou obvykle injekčně nebo podáván s nosní sprej.

* Metformin (Glucophage): Lékaři používají tento lék pro ženy, které mají inzulinové rezistence a / nebo PCOS. Tyto léky pomáhají snižovat vysoké hladiny mužských hormonů u žen s těmito podmínkami. Toto pomáhá tělu k ovulaci. Někdy klomifen citrátem nebo FSH v kombinaci s metforminem. Tento lék se obvykle užívá ústy.

* Bromokryptin (Parlodel.): Tento lék se používá u žen s ovulací problémům v důsledku vysoké hladiny prolaktinu. Prolaktin je hormon, který způsobuje produkce mléka.

Mnohé léky zvyšují plodnost ženský šanci mít dvojčata, trojčata, nebo jiné násobky. Ženy, které jsou těhotné s více plody mají více problémů v průběhu těhotenství. Více plodů mají vysoké riziko, že se narodil příliš brzy (předčasně). Předčasně narozené děti jsou vystaveni vyššímu riziku zdravotních a vývojovými problémy.

Co je intrauterinní inseminace (IUI)?

Intrauterinní inseminace (IUI) je léčbu neplodnosti, který je často nazýván umělé oplodnění. Při tomto postupu, Žena je vpravena injekce s speciálně připravené spermie. Někdy žena je také zachází s léky, které stimulují ovulace před IUI.

IUI je často používán k léčbě:

* Mírné mužského faktoru neplodnosti

* Ženy, které mají problémy s jejich hlenu děložního hrdla

* Páry s nevysvětlitelná neplodnost