Lékařství


Jaké jsou různé typy asistované reprodukce (ART)?

Běžné metody ART patří:

* In vitro fertilizace (IVF) znamená oplodnění mimo tělo. IVF je nejúčinnější ART. To je často používáno, když jsou ženy vejcovodů zablokovaný nebo když člověk produkuje příliš málo spermií. Lékaři léčit ženu s léky, které způsobují vaječníků k produkci více vajíček. Jakmile zralé, vejce jsou odstraněna od ženy. Jsou uloženy v misce v laboratoři spolu s spermiemi muže na oplodnění. Po 3 na 5 dny, zdravá embrya se implantují do dělohy ženy.

* Zygota intrafallopian transfer (ROZTEČ) nebo vejcovodů pro přenos embryí je podobná IVF. K oplodnění dochází v laboratoři. Pak se velmi mladá embrya se přenáší do vejcovodu místo dělohy.

* Gamet intrafallopian převod (DÁREK) zahrnuje přenos vajíčka a spermie do ženské vejcovodu. Takže k oplodnění dochází v ženském těle. Několik postupů nabízí DÁREK jako jednu z možností.

* Intracytoplazmatická injekce spermie (ICSI) je často používán pro páry, v nichž existují vážné problémy s spermií. Někdy to je také používáno pro starší páry, nebo pro ty, kteří se neúspěšných pokusů IVF. V ICSI, jediné spermie je vstříknut do zralého vajíčka. Pak se embryo je převeden do dělohy nebo vejcovodů.

ART postupy někdy zahrnovat použití darovaných vajíček (vajec od jiné ženy), dárce spermií, nebo dříve zmrazených embryí. Darovaná vajíčka jsou někdy používány pro ženy, které nemohou produkovat vajíčka. Také, darovaná vajíčka nebo spermie dárce je někdy používán když žena nebo muž má genetické onemocnění, které lze přenést na dítě. Neplodné ženy nebo pár mohou také použít dárce embryí. Jedná se o embrya, které byly buď vytvořeny páry v léčbě neplodnosti, nebo byly vytvořeny z dárce spermií a vajíček dárce. Darované embryo je přenášena do dělohy. Dítě nebude geneticky spřízněni s jedním z rodičů.