Lékařství


Gestační dopravce

Ženy s vaječníky, ale bez dělohy může být schopen využít gestační dopravce. To může být také možnost pro ženy, které by se neměla otěhotnět kvůli vážným zdravotním problémem. V tomto případě, žena používá její vlastní vajíčka. To je oplodněno spermií muže a embryo je umístěn uvnitř dopravce dělohy. Dopravce nebude vztahovat na dítě a dá ho k rodičům při narození.

Nedávný výzkum Centra pro kontrolu nemocí ukázal, že ART děti jsou dvakrát až čtyřikrát větší pravděpodobnost, že určité druhy vrozených vad. Ty mohou zahrnovat srdce a zažívací problémy systému, a rozštěp (rozdělen na dvě části) rtů nebo patra. Výzkumníci nevím, proč se to děje. Vrozených vad nemusí být vzhledem k technologii. Další faktory,, jako věk rodičů, mohou být zapojeny. Další výzkum je nutný. Toto riziko je relativně nízké, ale rodiče by měli zvážit to při rozhodování využít ART.

Náhradní mateřství

Ženy bez vajec nebo vejce nezdravé také chtít, aby zvážila náhradní mateřství. Náhradní je žena, která souhlasí, že otěhotnět pomocí spermiemi muže a její vlastní vajíčka. Dítě bude geneticky související s náhradní a mužským partnerem. Po porodu, náhradní dá se dítě k adopci ze strany rodičů.