Lékařství


Jaké jsou příznaky onemocnění srdce?

Mezi typické příznaky ischemické choroby srdeční jsou spojeny bolesti na hrudi s dušností. Klasicky, bolest angíny je popisována jako tlak nebo tíha za hrudní kostí s záření čelist a dolů paže doprovází dušnost a pocení. Bohužel, anginou pectoris má různé prezentace, a tam ani nemusí být specifická bolest na hrudi. Tam může být rameno nebo bolesti zad, nevolnost, trávení nebo horní části břicha.

Ženy, starší lidé, a lidé s diabetem mohou mít odlišné vnímání bolesti nebo nepříjemné pocity nemají vůbec. Místo toho, mohou stěžovat na nevolnost nebo únava.

Poskytovatelů zdravotní péče a pacienti mohou mít potíže pochopit navzájem, když jsou popsány příznaky anginy. Pacientů se může objevit tlaku nebo napětí, ale může popřít, žádné stížnosti na bolesti.

Lidé s ischemickou chorobou srdeční mají obvykle postupný vývoj jejich příznaků v průběhu času. Jako tepna zúží v průběhu času, příznaky, které způsobuje může zvýšit frekvence a / nebo závažnost. Poskytovatelé zdravotní péče, může informovat o změnách ve výkonu tolerance (Jak daleko můžete jít ještě před získáním příznaky? Je to do schránky? Se ze schodů?) a zda došlo k akutní změně příznaků.

Opět, pacienti mohou být asymptomatičtí až infarkt vyskytuje. Samozřejmě, U některých pacientů může být rovněž v popření, aby se jejich symptomy a odkládat při hledání péče.