Lékařství


Jaké druhy hmyzu Sting reakce?

Protialergický reakce

Většina hmyzu-Sting reakce nejsou alergické, a výsledek v místních bolestí, svědění, otok, a zarudnutí v místě vpichu žihadla. Některé rozšíření otok se očekává. Lokální léčba je obvykle všechno, co je potřebné pro tento typ reakce. Dezinfekci prostor, udržovat ji v čistotě, a platí led. Aktuální kortikosteroidů krémy se někdy používají ke snížení zánětu, a antihistaminika může pomoci kontrolovat svědění.

Velké místní reakce mohou zahrnovat zvýšenou otok (, která trvá 48 hodin, až jeden týden) , které mohou být doprovázeny nevolností a zvracením. Velké lokální reakce se vyskytují v asi 10% na bodnutí hmyzem a nejsou alergičtí na původ. Příležitostně, místo hmyz Sting se nakazit, a antibiotika jsou nutná.

Alergické reakce

Systémová (tělo-široká) reakce jsou alergické reakce a dochází u lidí, kteří se vyvinuly protilátky proti hmyzu jed z předchozí expozice. Odhaduje se, že mezi 0.3%-3% z žihadla spouště systémové alergické reakce.

Alergická reakce na hmyzí bodnutí se liší od člověka k člověku. Příznaky alergické reakce mohou zahrnovat svědění, kopřivka, zrudnutí kůže, mravenčení nebo svědění v ústech, a nevolnost nebo zvracení. Nejvíce závažné alergické reakce se nazývá anafylaxe, které mohou být fatální. Dýchací obtíže, polykání, chrapot, otok jazyka, závrať, a mdloby jsou příznaky těžké alergické reakce. Tyto typy reakcí se obvykle objeví během několika minut Sting, ale byly známé být odloženo až na 24 hodin. Prompt léčba je zásadní, a rychlá záchranná pomoc, je často potřeba.