Lékařství


Periferní cévní onemocnění

* Termín onemocnění periferních cév je běžně používaný se odkazovat na periferních tepen (PAD), smyslu zúžení nebo uzávěru podle aterosklerotických plátů tepen mimo srdce a mozku.

* Rizikové faktory pro periferních tepen zahrnovat zvýšenou hladinu cholesterolu v krvi, cukrovka, kouření, hypertenze, nečinnost, a nadváha / obezita.

* O 5% osob ve věku nad 50 jsou věřil trpět periferních tepen.

* Příznaky onemocnění periferních arterií závisí na umístění a rozsahu ucpáváním tepen. Nejčastějším příznakem periferních tepen je intermitentní klaudikace, projevující se bolestí (obvykle v tele) , ke kterému dochází při chůzi a rozptyluje v klidu.

* Lékaři mohou používat techniky, radiologické zobrazovací včetně ultrazvukového Dopplerova, angiografie a na pomoc při diagnostice onemocnění periferních arterií.

* Periferních tepen může být léčena životní styl úpravy, léky, angioplastika a související úpravy, nebo chirurgický zákrok.

* Komplikace periferních tepen patří boláky, které se nehojí, vředy, gangréna, nebo infekce v koncích. Ve vzácných případech, amputace může být nezbytné.

* S onemocněním periferních arterií obvykle označuje potenciál pro arteriální onemocnění postihující koronární tepny uvnitř mozku.