Lékařství


Jak je těžké alergické reakce okamžitě ošetřeny?

Včely stingers jsou ostnatý stingers, které jsou pozadu v osobních kůži po počátečním Sting. Pokud Stinger je odstraněn tím, že štípne Stinger, více jed je ve skutečnosti injekčně do kůže. Je lepší odstranit Stinger jemným zvednutím Stinger pomocí nehtu nebo ostří nože na film Stinger z kůže. Ostatní bodavý hmyz, neopouštěj stingers za sebou a tato technika se nevztahuje.

Alergická reakce je nakládáno s adrenalinem (adrenalin). Několik sebe-injekčně zařízení jsou k dispozici na předpis, včetně Epi-Pen, ANA-Kit, a další. Tato zařízení jsou plné adrenalinu se injekčně do podkoží nebo svalu, přednostně do přední části stehna. Tyto samostatné-injekce zařízení obvykle obsahují pouze jednu dávku a, při jedné příležitosti, více než jednu dávku, je nutná. Venom extraktory jsou komerčně dostupné, ale nebyly prokázány mít nějaké výhody.

Pokud závažné žihadlo reakce nastává, vždy vyhledejte lékařskou pomoc, i když je adrenalin použít, a všechno se zdá být stabilní. Alergická reakce může následně pokrok a staly vážným po adrenalinu má nosit off. Někdy epinefrinu nestačí a intravenózních tekutin nebo jinou léčbu, je nutná. Jste-li známo, že je vážně alergický na hmyz, Nesmíte zapomínat, aby adrenalinu po celou dobu, zejména když jsou mimo dosah lékařské péče (například v lese nebo dokonce v letadle). Pokud epinefrin není k dispozici, pokud jste žihadlo, kontaktujte lékaře co nejdříve. Kromě adrenalinu, perorální dávky antihistaminika (jako Benadryl) může zmírnit příznaky alergické reakce. Antihistaminika uskuteční v jednu hodinu. Nakonec, však, je zásadní, aby se pokusili vyhnout se Sting.