Lékařství


Co je artritida? Co způsobuje artritidu?

Artritida je zánět kloubů představovat. Kloub je oblast těla, kde dva různé kosti splňují. Společné funkce pro pohyb části těla spojeny jeho kosti. Artritida doslovně znamená zánět jednoho nebo více kloubů.

Artritida je často doprovázena bolestí kloubů. Bolesti kloubů je označován jako artralgie.

Existuje mnoho druhů artritidy (o 100 identifikovány, a jejich počet neustále roste). Typy sahají od těch, které souvisejí s opotřebení chrupavky (jako je např. artróza) na ty spojené se zánětem vyplývající z hyperaktivní imunitní systém (jako jsou revmatoidní artritida). Společně, mnoho druhů artritidy tvoří nejčastější chronická onemocnění ve Spojených státech.

Příčiny artritidy závisí na podobě artritidy. Příčiny jsou zranění (vedoucí k osteoartrózy), poruchy metabolismu (jako jsou dna a pseudogout), dědičné faktory, přímý a nepřímý účinek infekcí (bakteriální a virové), a nesprávně imunitní systém s autoimunity (jako u revmatoidní artritidy a systémového lupus erythematodes).

Artritida je klasifikován jako jeden z revmatických chorob. To jsou podmínky, které se liší jednotlivé nemoci, s různými rysy, léčby, komplikace, a prognózy. Oni jsou podobní v tom oni mají tendenci ovlivňovat klouby, svaly, vazy, chrupavka, a šlach, a mnozí mají potenciál ovlivnit další vnitřní části těla.