Lékařství


Jak je diagnostikována artritida, a proč je důležitá diagnóza?

Prvním krokem v diagnostice artritidy je setkání mezi lékařem a pacientem. Lékař posoudí historie příznaků, zkoumat kloubů proti zánětu a deformace, stejně jako zeptat nebo zkoumat jiné části těla k zánětu nebo příznaky nemocí, které mohou ovlivnit jiné části těla. Mimoto, některé krevní, moč, kloubní tekutiny, a / nebo X-ray zkoušky může být uložena. Diagnóza bude založen na vzorem symptomů, rozdělení zanícené klouby, a jakékoli krve a X-ray nálezy. Několik návštěv může být nutné před lékaře mohou být některé diagnózy. Lékař se speciální odbornou přípravu v artritidy a souvisejících onemocnění se nazývá revmatolog (viz níže).

Mnoho forem artritidy jsou více než vážné zlosti. Však, miliony lidí trpí denně s bolestí a postižení od artritidy nebo její komplikace.

Dřívější a přesné diagnóze mohou pomoci, aby se zabránilo nevratnému poškození a postižení. Správně řízené programy cvičení a odpočinku, léky, fyzikální terapie, a chirurgie možnosti mohou idealizovat dlouhodobý výsledky pro ty, kteří s artritidou.

Je třeba poznamenat, že jak před, tak zejména po diagnóze artritidy, komunikace s ošetřujícím lékařem je nezbytné pro optimální zdraví. To je důležité z hlediska lékaře, tak že on / ona může být informováni o rozmary symptomy pacienta, jakož i jejich tolerance a přijetí léčby. Je důležité z hlediska pacientů, tak že oni mohou být jisti, že mají pochopení diagnózy a jak se stav a mohou ovlivnit jejich. To je také zásadní význam pro bezpečné užívání léků.