Lékařství


Co je revmatolog?

Revmatologa je lékař, který se specializuje na nonsurgical léčbě revmatických onemocnění, zejména artritida.

Revmatologů mají zvláštní zájmy v nevysvětlitelné vyrážka, horečka, artritida, anémie, slabost, hubnutí, únava, bolesti kloubů nebo svalů, autoimunitní onemocnění, a anorexie. Oni často slouží jako konzultanti, které se chovají jako detektivové lékařské na žádost jiných lékařů.

Revmatologů mít zvláštní dovednosti v hodnocení nad 100 formami artritidy a mají zvláštní zájmy u revmatoidní artritidy, spondylitida, psoriatická artritida, systémový lupus erythematodes, antifosfolipidový syndrom, Stále nemoc, dermatomyozitida, Sjögrenův syndrom, vaskulitida, sklerodermie, smíšeným onemocněním pojivové tkáně, sarkoidóza, Lymská borelióza, osteomyelitidy, osteoartrózy, bolest v zádech, dna, pseudogout, recidivující polychondritidy, Henoch-Schönleinova purpura, sérová nemoc, reaktivní artritida, Kawasakiho nemoc, fibromyalgie, erytromelalgie, Raynaudova choroba, potíže růstu, iritis, osteoporóza, reflexní sympatické dystrofie, a další.

Klasická dospělých revmatologie vzdělávání zahrnuje čtyři roky lékařské fakulty, jeden rok praxe ve vnitřním lékařství, dva roky interní lékařství-pobytu, a dva roky revmatologie přátelství. Tam je subspecialty deska pro revmatologii certifikaci, nabízí Americké rady pro vnitřní lékařství, která může poskytnout certifikaci tabule schválené revmatologů.

Dětských revmatologů jsou lékaři, kteří se specializují na poskytování komplexní péče o děti (jakož i jejich rodinám) s revmatickými chorobami, zejména artritida.

Dětských revmatologů jsou pediatři, kteří absolvovali další dva až tři roky specializované odborné přípravy v dětské revmatologie, a jsou obvykle tabule-ověřil v dětské revmatologii.