Lékařství


Artritida v dětském věku (Juvenilní artritida, Juvenilní revmatoidní artritidy)

Artritidy v dětství? Není to jen starý člověk nemoc?

Většina laiků a mnozí lékaři nedokáží ocenit, že artritidy u dětí existuje. U postižených dětí a jejich rodin, vzdělávání o stavu je nezbytné. Mnohé děti trpí po celé měsíce nebo roky před diagnózou artritidy je myšlenka a správné zacházení začalo. Ale problém nekončí. Děti s artritidou často potíže, protože jejich učitelé a spolužáci nerozumí tomu, že děti mohou rozvíjet artritida. Nemají žádnou představu, co očekávat od dítěte s artritidou nebo o povaze onemocnění. V důsledku toho, když je dítě nakonec diagnostikován s artritidou, Rodina může být řečeno, jen aby je na invalidním vozíku, protože “se nedá nic dělat.” To je úplně špatně!

Jak častá je artritidy u dětí?

Artritida postihuje zhruba jedno dítě v každém 1,000 v daném roce. Naštěstí, většině těchto případů jsou mírné. Však, přibližně jedno dítě v každém 10,000 budou mít více těžkou artritidou, že není jen jít pryč. Mnoho dětí, co se nazývá akutní zánětlivé artritidy po virové či bakteriální infekce. Tato artritida je často docela těžké pro krátké období, ale obvykle zmizí během několika týdnů nebo měsíců. Juvenilní revmatoidní artritidy (JRA) je nejběžnějším typem artritidy, která přetrvává po několik měsíců nebo let v době. Juvenilní revmatoidní artritidy je také nyní nazývá juvenilní artritidu či juvenilní artritidu z neznámé příčiny (juvenilní idiopatickou artritidou).

Jaké jsou příznaky, příznaky, a léčbě různých forem juvenilní revmatoidní artritidy?

Existují tři hlavní formy juvenilní revmatoidní artritidy (JRA), které jsou klasifikovány podle toho, jak se začnou. Tyto formuláře jsou pauciarticular (méně než čtyři postižených kloubů), polyartikulární (čtyři nebo více postižených kloubů), a systémové-počátek (zanícené klouby s vysokými horečkami a vyrážkou).