Lékařství


Polyartikulární juvenilní revmatoidní artritidy

Polyartikulární juvenilní revmatoidní artritidy, je forma, v níž jsou čtyři nebo více kloubů zapojeny po šesti měsících nemoci. Tento formulář je těžší jak vzhledem k větším počtu zapojených kloubů a skutečnost, že má tendenci zhoršovat časem. Tyto děti mohou mít velké potíže s normální činností a je třeba zacházet agresivněji.

Od lékaře pohledu, Nejdůležitější je, aby zánětlivé artritidy pod kontrolou, co nejrychleji. Typicky, se jedná o nejméně léky, které snižují zánět, nesteroidní protizánětlivé léky (NSA). To může také vyžadovat použití některých léků poměrně silná, ale je důležité si uvědomit, že jsou nezbytná ke zmírnění příznaků a zabránit trvalému poškození. Jedna věc je si dávat pozor, je užívání steroidů (například, prednisonu). V závažných případech, To může být nutné, ale to není “skutečné” řešení. Steroidy, aby u pacientů s artritidou cítit skvěle, ale je to jako zametat špínu pod koberec. Všechno vypadá dobře, ale to opravdu není. Užívání příliš mnoho steroidů po dlouhou dobu způsobuje spoustu problémů, jako malý vzrůst a slabé kosti. Kdykoliv jsme povinni dát dítě na steroidní léky, chceme odstavit je co nejrychleji. Nesteroidní protizánětlivé léky jsou dost pro mnoho dětí s polyartikulární juvenilní revmatoidní artritidy, ale závažnější případy mohou vyžadovat více agresivní “sekunda-line” léky, jako je zlato výstřely, sulfasalazin, nebo methotrexátem. Těžké případy, které vyžadují steroidy nebo druhé-line léků by měla být v péči zkušených lékařů.

Novější forma léku, biologik tzv. TNF-blokátory, Nyní je k dispozici. Tumor nekrotizující faktor alfa (TNF-alfa) je látka, z které buňky v těle, který má významnou roli v podpoře zánětu. Tím, že blokuje působení TNF-alfa, TNF-blokátory snižují známky a příznaky zánětu. Etanercept (Enbrel) je self-injekčně TNF-blokátor, který se aplikuje do kůže dvakrát týdně a je určen pro redukci známek a příznaků středně těžkou až těžkou aktivní polyartikulární-kurz juvenilní revmatoidní artritidy u pacientů, kteří měli nedostatečnou odpověď na jednu nebo více nemoc- , kterým se mění medicína(s). Infliximab (Remicade) je podáván intravenózně protilátka, která blokuje účinky TNF-alfa. Remicade se podává formou intravenózní infuze každé dva měsíce. Remicade je účinný při léčbě juvenilní revmatoidní artritidy a může vést k významnému a rychlé snížení aktivity onemocnění a zlepšení kvality života. Adalimumab (Humira) je také self-injekčně TNF-blokátor, který snižuje příznaky středně těžkou až těžkou aktivní polyartikulární juvenilní zánětlivé artritidy u dětí 4 roků věku nebo starší.