Lékařství


Systémová-juvenilní revmatoidní artritidou

Často nejtěžší forma juvenilní revmatoidní artritidy je systémová-počátek JRA, Stále také známý jako nemoc. Tato forma juvenilní revmatoidní artritidy začíná vysokými horečkami a vyrážkou. Je velmi důležité v tomto nastavení se ujistěte, že pacient opravdu systémové-juvenilní revmatoidní artritidou a ne jiného stavu, jako je například infekce. Jedním z nejdůležitějších zjištění je, že horečka zmizí alespoň část každého dne u někoho se systémovými-juvenilní revmatoidní artritidou. Obvykle je vysoká horečka jednou nebo dvakrát denně. V této době, dítě vypadá velmi nemocná a nechce se dotknout, ale když horečka klesne na normální znovu, vypadají a cítí se lépe. Někdy to jde úplně pryč a nikdy se znovu vrací. Jindy, horečky a vyrážka zmizí, ale artritida postupuje v průběhu času a mohou být velmi závažné. Tato forma juvenilní revmatoidní artritidy může zahrnovat vnitřní orgány a jen zřídka je “život ohrožující-” nemoc.

Léčby systémové nástupem JRA patří nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID, jako jsou ibuprofen a naproxen), hydroxychloroquin (Plaquenil), kortizon léky (jako prednison a prednisolon), methotrexátem, a odolné proti nemoci, anakinrou (Kineret). Některé výzkumy naznačují, že thalidomid může být efektivní léčba pro děti s systémovou-počátek JRA.

Jaké jsou některé jiné formy artritidy, které mohou ovlivnit děti?

Tam je několik jiných forem artritidy, která může ovlivnit děti a dospívající, které mohou být posuzováno odděleně od juvenilní revmatoidní artritidy. Zajímavě, tyto nejčastěji ovlivňují starší děti (větší než 8 let) a mládež, zatímco typický juvenilní revmatoidní artritidy nejčastěji postihuje malé děti. Jedním z nich je teenager, který má revmatoidní faktor-pozitivní artritida s postižením drobných kloubů na rukou a nohou. Revmatoidní faktor je krevní test-nález, který je přítomný ve většině dospělých s revmatoidní artritidou, ale je nepřítomný v nejvíce dětí s JRA. Je přítomen v této skupině, protože obvykle jsou teenageři, kteří mají pro dospělé-typu revmatoidní artritidy od začátku. Protože je to od začátku, to je velmi znepokojující skupině, a tyto děti potřebují být zpracovaný iniciativně. Často oni budou mít celoživotní artritidou.

Další forma artritidy, která je běžná v tomto “starší” Skupina je spondyloarthropathy. Jedná se o rodinný nemocí, v níž artritidy je stejný, ale problémy s tím spojené jsou velmi odlišné. Typické nálezy spondyloarthropathy je včasné zapojení boků a dalších velkých kloubů. Kromě toho, těchto forem artritidy bývají asymetrické (na jedné straně těla je více neobtěžují než ostatní). Klíčovým zjištěním je, že tyto děti mají nejen zanícené klouby, ale mají také zánět v místech, kde tkáně připojit ke kosti, jako jsou šlachy a vazy. Často mají kotník nebo bolesti paty kvůli zánětu šlach vložení do nohy. V některých případech mírné, šlachy zánět se vyskytuje bez zjevné oteklé klouby.

Je důležité si uvědomit, spondyloarthropathies jak se liší od juvenilní revmatoidní artritidy, protože optimální léčby, monitoring, a výsledek je pravděpodobné, že být jiný. Kromě toho, jeden musí pozorně dívat na důkazy o jiných nemocí, které mohou být spojeny s spondyloarthropathies. Mezi ně patří zánětlivé střevní onemocnění, psoriáza, reaktivní artritida, a Behcetova syndrom. Nejvíce znepokojující dětí s spondyloarthropathies jsou HLA B27-pozitivní chlapci. Oni jsou v ohrožení pro vyvíjející ankylozující spondylitidy. Však, Většina dětí s spondyloarthropathies Zdá se, že to poměrně dobře. Obecně, pro děti, které jsou HLA B27 negativní a nemají souvisejících podmínkách, artritida je více pravděpodobné než JRA přicházejí a odcházejí, opakovaně po dobu několika let, ale je méně pravděpodobný, že je velmi těžké nebo destruktivní. Bohužel, máme pouze uznané děti s spondyloarthropathies jako “jiné” Od poloviny 1970, takže není dobré dlouhodobý následné-až data zatím nejsou k dispozici.