Lékařství


Jaký je cíl fyzikální terapie pro lidi s artritidou?

Lidé s artritidou mají často ztuhlé klouby – z velké části proto, že vyhnout se pohyby, které mohou zvýšit bolest. Mobilizací artritické klouby, však, ztuhlost a bolest jen horší. Proto, lidé s artritidou často těží z fyzikální terapie. Fyzioterapeuta vás může naučit, jak pracovat z tuhosti bez dalšího poškození kloubu. Fyzikální terapie je také užitečné, po zranění, například z pádu, a po operaci kloubu, především pro umělé náhrady kloubu.

Ergoterapie vás může naučit, jak snížit zátěž na klouby během denních aktivit. Ergoterapeuti vám ukázat, jak změnit domácí prostředí a na pracovišti omezit pohyby, které mohou zhoršit artritidou. Oni také mohou stanovit dlah pro ruce nebo zápěstí, a doporučit kompenzačních pomůcek na podporu v činnosti, jako je řízení, koupání, dresink, úklid a některých pracovních činností.

Co je cílem fyzikální terapie?

Cílem fyzikální terapie je dostat člověka zpět do bodu, kdy on nebo ona může vykonávat běžné, každodenní činnosti bez obtíží.

Zachování dobré rozsah pohybu je klíčová pro udržení schopnosti vykonávat každodenní činnosti. Proto, zvyšuje rozsah pohybu kloubu je primární zaměření fyzikální terapie. Budování síly v zapojených svalů v okolí kloubu je také velmi důležité, protože silnější svaly lépe stabilizovat oslabení kloubu.

Fyzikální terapeuti poskytují cvičení určené k zachování pevnosti a používání vašich kloubů. Mohou ukázat to nejlepší způsob, jak přejít z jedné polohy do druhé a také vás naučí, jak používat chodítka, jako berle, chodítko nebo cukrové třtiny, v případě potřeby.

Jaké jsou výhody z povolání a fyzikální terapie programů?

Existuje mnoho výhod, které se účastní fyzikální a pracovní terapie program, včetně:

* Získáte vzdělávání o váš typ artritidy, takže si můžete být dobře informován.
* Pokud máte nadváhu, dietní plán bude vytvořen s cílem snížit stres nadváhy na podporu kloubů zpět, nohy a chodidla. (Dosud, žádné zvláštní dieta — jiné než dieta určená pro hubnutí — Ukázalo užitečná pro artritidu.)
* Získáte noha-péče o radu, včetně výběru dobře padnoucí obuvi s-šok-absorbující podešví a vytvarované (protetické) vložky tvarované přesně obrys každou nohu.
* Naučíte léčebných metod ke zmírnění nepohodlí a zlepšit výkonnost prostřednictvím různých technik a fyzickou aktivitu modifikace.

Jaké techniky se budu učit?

* Zbytek. Klid na lůžku přispívá ke snížení jak zánět kloubu a bolest, a je zvláště užitečné, když jsou ovlivněny více kloubů a únava je velký problém. Jednotlivých společných zbytek je velmi užitečné, když artritidy zahrnuje jednu nebo jen několik spojů. Vlastní dlahy lze na odpočinek a na podporu zanícené klouby a měkké límce může podporovat krk, zatímco vy se sedí nebo stojí.
* Tepelná způsoby. Uplatnění led balení nebo vytápění podložky, stejně jako hluboké tepla za předpokladu, ultrazvukem a teplé zábaly, mohou pomoci zmírnit bolest v místě vpichu. Tepla také uvolňuje svalové spasmy v okolí zanícené klouby. Vytápění kloubů a svalů s teplou vanou nebo sprchou před výkonem vám může pomoci při cvičení snadněji.
* Cvičení . Cvičení je důležitou součástí léčby artritidy, která je nejvíce efektivní, když udělal správně každý den. Váš lékař a terapeut bude předepisovat program pro vás, že se může lišit podle aktuální potřeby.