Lékařství


Léčba po kloubních náhrad

Předoperační programy vzdělávání a cvičení, začal před operací, jsou i nadále doma. Mohou být změněny v nemocnici po operaci, aby se vešly na nové potřeby v období obnovy. Tato cvičení mohou být přidány do své obvyklé pohybový režim, a můžete najít vaši schopnost vykonávat zlepšila po operaci.

Jaké společné ochrany techniky jsou nabízeny?

Existují způsoby, jak snížit stres na klouby postižené artritidou, zatímco se účastní každodenních činnostech. Některé z nich patří:

* Ovládání svoji váhu, aby se zabránilo uvedení mimořádný důraz na hmotnost-ložiska klouby, jako je zadní, boky, kolena a chodidla.
* Být si vědom polohy těla, používat správné držení těla pro ochranu zad a kloubů nohy a chodidla. Pokud je to možné, sednout si dělat práci místo stálého. Změnit postoj často, protože pobyt v jedné poloze po delší dobu dochází k větší tuhosti a bolesti.
* Zachování energie tím, že k odpočinku, jak v průběhu pracovního dne a při činnosti.
* Respektování bolest. Je to vaše tělo je způsob, jak říkám, je něco špatně. Nezkoušejte činnost, která klade tlak na klouby, které jsou již bolestivé nebo tuhé.

Ergoterapeut může ukázat, jak se to dělá každodenní úkoly bez zhoršení bolesti nebo způsobit poškození kloubů. Některé ochrana kloubů techniky zahrnují:

* Pomocí vhodného orgánu mechanika pro nastupování a vystupování z auta, židle nebo vanou, stejně jako pro zvedání předmětů.
* Používání nejsilnější kloubů a svalů snížit tlak na menší klouby. Například, nesoucí kabelku či kufřík s popruhem přes rameno, spíše než s rukou.
* Distribuce tlak na minimalizaci stresu na jednom společném. Zvedací nádobí s oběma dlaněmi, spíše než prsty a nošení těžkých břemen v náručí, místo s rukama nad hlavou.
* Pokud vaše ruce jsou postiženi artritidou, Vyhýbejte se těsné uchycení, skřípnutí, mačkání a kroucení. Způsobů, jak dosáhnout stejné úkoly s alternativní metody nebo nástroje lze obvykle nalézt.