Lékařství


Jaké jsou příznaky osteoartrózy?

Artróza je onemocnění kloubů. Na rozdíl od mnoha jiných forem artritidy, které jsou systémové nemoci, jako je revmatoidní artritida a systémový lupus, osteoartrózy nemá vliv na ostatní orgány v těle. Nejčastějším příznakem je bolest v osteoartrózy postiženého kloubu(s) Po opakované použití. Bolesti kloubů jsou obvykle horší později během dne. Tam může být otok, teplo, a vrzání postižených kloubů. Bolest a ztuhlost kloubů může také nastat po dlouhém období nečinnosti (například, posezení v divadle). V závažných osteoartrózy, úplná ztráta chrupavky polštář způsobuje tření mezi kostmi, způsobující bolest v klidu nebo bolesti s omezeným pohybem.

Příznaky osteoartrózy se velmi liší od pacienta k pacientovi. Někteří pacienti mohou být oslabené jejich příznaky. Na druhé straně, jiní mohou mít pozoruhodně málo symptomů i přes dramatické degenerace kloubů patrné na rentgenech-. Příznaky mohou být také přerušovaný. To není neobvyklé pro pacienty s osteoartrózou klouby prstů na rukou a kolenou, aby let bolesti-volný intervaly mezi symptomy.

Osteoartrózy kolena je často spojován s nadbytkem horní tělesné hmotnosti, s obezitou, nebo anamnézou opakovaných zranění a / nebo kloubu. Progresivní degenerace chrupavky kolenních kloubů může vést k deformaci a vnější zakřivení kolena, , který je odkazoval se na jako bytí “křivonohý.” Lidé s osteoartrózou váha-nosných kloubů (jako kolena) může rozvíjet kulhat. Kulhání může zhoršit více chrupavka degeneruje. U některých pacientů, bolest, kulhavý, a společné dysfunkce nemusí reagovat na léky nebo jiné konzervativní opatření. Proto, těžké osteoartrózy kolena je jedním z nejčastějších důvodů pro náhradu kolenního postupy chirurgické ve Spojených státech.

Osteoartróza krční páteře, nebo bederní páteře způsobuje bolest v krku nebo v dolní části zad. Bony ostruhy, tzv. osteofytů, , které tvoří podél páteře artritické může dráždit míšních nervů, způsobuje silné bolesti, necitlivost, a brnění z postižených částí těla.

Artróza způsobuje vznik tvrdé, kostnaté rozšíření drobné klouby prstů. Classic kostnaté rozšíření malých kloubů na konci prstů se nazývá Heberdenovy uzlu, pojmenována po velmi slavný britský lékař. Kostnatá deformita je výsledkem kostní ostruhy z osteoartrózy v tomto společném. Dalším společným kostnaté knoflík (uzel) nastane ve středu kloubu prstů u mnoha pacientů s osteoartrózou a je nazýván Bouchard uzlu. Dr. Bouchard byl slavný francouzský lékař, který také studoval artritidou v pozdních 1800s. Heberdenovy a Bouchard uzly nesmí být bolestivé, ale oni jsou často spojeny s omezením hybnosti kloubu. Charakteristický vzhled těchto prstu uzly mohou být užitečné při diagnostice osteoartrózy. Artróza kloubu u základny palce na nohou vede k vytvoření puchýř. Artróza prstů a prsty mohou mít genetický základ a lze je nalézt v mnoha ženské členy některé rodiny.