Lékařství


Jak je diagnostikována osteoartróza?

Není tam žádný krevní test pro diagnostiku osteoartrózy. Krevní testy jsou prováděny na vyloučení nemocí, které mohou způsobit sekundární osteoartrózy, jakož i na vyloučení jiných artritida podmínky, které mohou napodobovat osteoartrózy.

X-paprsky postižených kloubů může navrhnout osteoartrózy. Společný X-ray nálezy osteoartrózy zahrnovat ztrátu kloubní chrupavky, zúžení společného prostoru mezi sousedními kostmi, a kostní formace podnět. Jednoduché X-ray testování může být velmi užitečné k vyloučení jiných příčin bolesti v určitém kloubu, jakož i pomoci při rozhodování o tom, kdy by měl chirurgický zákrok považovat za.

Punkce se často provádí v ordinaci lékaře. Během operace menisku, sterilní jehlou se používá k odstranění kloubní tekutiny k analýze. Kloubní tekutiny analýza je užitečná v souvislosti s vyloučením dny, infekce, a jiných příčin artritidy. Odstranění kloubní tekutiny a injekce kortikoidů do kloubů během punkce může pomoci zmírnit bolest, otok, a zánětu.

Artroskopie je chirurgická technika, kdy lékař vloží prohlížení trubku do společných prostor. Abnormality a poškození kloubní chrupavky a vazy mohou být detekovány a někdy opravit prostřednictvím artroskopu. Pokud budou úspěšní, pacienti mohou dostat z artroskopické operaci mnohem rychleji než z otevřeného kloubu.

Konečně, pečlivou analýzu místa, doba trvání, a charakter společné příznaky a vzhled kloubů pomáhá lékaři v diagnostice osteoartrózy. Bony rozšíření spojů z podnětu formací je charakteristický osteoartrózy. Proto, přítomnost uzlů Heberdenovy, Bouchard uzly, a puchýřů na nohou může ukázat k lékaři diagnózu osteoartrózy.