Lékařství


Co léčby jsou doporučovány pro opruzeninám?

Nejlepší léčba opruzenin je zamezení srážedla, které vedly ke kontaktu podráždění a regiony stávají sekundárně infikovaných kožních bakterií nebo kvasinek. Časté změny limitu plenky stolici a moči expozice plochu a zůstane základem pro prevenci a řízení plenková dermatitida.

By vyrážka rozvíjet, jednoduché čištění vodou a měkkými ručníky bývá méně dráždivý pro poškozené kůži než jednorázové utěrky. Časté použití jednoho z mnoha plenky-oblast mastí obsahující buď vazelíny (Vazelína) nebo oxid zinečnatý (Desitin) poskytuje účinnou ochranu proti kůži dráždivých a snižují tření na podrážděnou pokožku. Pokud opruzenin je především vadí třením nezbytné pro řádné hygieny, pak za použití non-sticky krém nebo mast (jako jsou vazelína) jako bariéra může být důležitým aspektem. Pokud sticky stolice brání hygiena, To může být více snadno vyjmout po aplikaci minerálního oleje do oblasti. Většina pediatrů najít žádný prospěch použití kukuřičného škrobu nebo tělový moc. Riziko možné aspirace těchto prášků podtrhuje jejich obecný nedostatek významných účinnosti. High-koncentrace jedlá soda nebo borité kyseliny-lázně je třeba se vyhnout kvůli možnosti toxicity spojené se zvýšenou mírou absorpce v důsledku poškození kůže.

Počasí a / nebo koberec povolení, pod širým nebem expozice podrážděnou pokožku, je také velmi účinný při pomoci uklidit opruzeninám. Mnohé děti mají terapeutické odpovědi na jen sedí v teplé vodní lázně-dvakrát denně po dobu 15-20 minut za sezení. Hodnota dalších látek (včetně jedlá soda) je sporné.

Tato opatření by měla neposkytují solidní odpovědi v dva až tři dny, možnost sekundární bakteriální nebo kvasinkovou infekci je nutno považovat. Plenky region by měl být vyšetřen pediatrem, pokud rodič je přesvědčena, při správném provádění těchto diagnóz. Několik aktuálních antibiotických mastí, jsou k dispozici pro léčbu v těchto situacích.

Jak asi nepoužíváte jednorázové plenky?

Rodiče často klást otázku, zda přechod od jednorázových na látkové pleny se sníží pravděpodobnost, že plenky typ kontaktu vyrážka. Vlastně, opak se zdá být pravda. Absorpční gel materiál nalezený ve většině dnešních jednorázových plen čerpá vlhkost od pokožky oblasti, a podpořit tak zdravé plenka plochu.

Jak by měla alergickou vyrážku být zacházeno?

Pro alergickou reakci na vonné látky nebo jiné složky nalezené v jednorázových plen nebo utěrek, odstranění pochybných agentů buď pomocí jednoduchého voda čištění pleti a přechod na jiný druh jednorázových plen nebo použitím látkové plenky místo je obvykle terapeutické.

Jak se o použití kortizon krém?

Minimálně koncentrované hydrokortizon krém lze doporučit v některých případech. Však, nadměrné použití jen minimálně koncentrované hydrokortizon krém a používání přípravků zvýšené účinnosti hydrokortizon jsou proslulé způsobují sekundární nežádoucí účinky. Měly by být použity pouze pod dohledem dětského lékaře nebo jiného lékaře, který je plně obeznámen s jejich aplikací pro kojence.

Jak se o použití Neosporin?

Tato mast (a další, obsahující aktuální antibiotikum neomycin) Je třeba se vyhnout, protože neomycin je velmi běžný alergen podporou alergické kožní reakce. Místo pomoci se situace, takové léky mohou komplikovat a zmást situace.