Lékařství


Jaké jsou příznaky septické artritidy?

Příznaky septické artritidy patří horečka, zimnice, stejně jako bolesti kloubů, otok, červenost, ztuhlost, a teplo. Klouby Nejčastěji jsou zapojeny velké klouby, jako jsou kolena, kotníky, boky, a lokty. U osob s rizikovými faktory pro společné infekci, neobvyklé klouby mohou být nakažené, včetně společného kde klíční kost (klíční kost) splňuje hrudní (hrudní kost). S neobvyklou mikroby, jako spp Brucella., atypické klouby mohou být infikované, jako sakroiliakální kloubů.

Kdo je v riziku vzniku hnisavá artritida?

Zatímco společný infekce občas postihuje lidi s žádnou známou predispozicí k rizikovým faktorům, to více obyčejně nastane, když některé rizikové situace jsou přítomny. Rizika pro vývoj septické artritidy patří užívá léky, které potlačují imunitní systém, intravenózní léky zneužívání, v minulosti onemocnění kloubů, zranění, nebo chirurgický zákrok, a základní lékařské nemocí včetně cukrovky, alkoholismus, srpkovitou anemií, revmatické choroby, a poruchy imunity. Lidé s některou z těchto podmínek, které se objeví příznaky septické artritidy by měli neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.

Jaké jsou komplikace septické artritidy?

Rychlé odstranění infekce má zásadní význam pro zachování společného. Pokud je to vhodné antibiotika začala okamžitě, společných lze zachovat integritu, a vrátit se do funkce se očekává, že. Pokud se infekce byl dlouhotrvající, možnost společného ničení neexistuje. Klíče k úspěšnému výsledku, jsou rychlé lékařské ošetření a drenáž a přesné podání antibiotik, na které se obtěžování mikroby jsou náchylné.