Lékařství


Co je Lymská borelióza? Co je příčinou lymeské nemoci?

Lymská borelióza je bakteriální onemocnění způsobené bakterií zvané “spirochete.” Ve Spojených státech, skutečný název bakterie Borrelia burgdorferi. V Evropě, jiné bakterie, Borrelia afzelii, způsobuje také Lymská borelióza. Některých klíšťat najdete na jeleny přístavu bakterie v žaludku. Lyme nemoc se šíří v těchto klíšťaty, když oni kousnou kůži, , který umožňuje bakterie infikovat tělo. Lyme nemoc není nakažlivá z postiženého na někoho jiného. Lyme nemoc může způsobit abnormality v kůži, klouby, srdce, a nervový systém.

Jaká je historie lymeské borreliózy?

Zajímavě, nemoc jen se ukázalo, v 1975 když matky skupiny dětí, které žijí blízko sebe v Lyme, Connecticut, se výzkumníci vědomi toho, že jejich děti byly všechny byly diagnostikovány s revmatoidní artritidou. Toto neobvyklé seskupení onemocnění, které se objevily “revmatoidní” nakonec vedly výzkumníky k identifikaci bakteriální příčinu stavu dětí, co bylo pak volalo “Lymská borelióza” v 1982.

Klíšťata jsou přenašeči této bakterie boreliózy v žaludku. Klíšťata pak jsou vektory, které mohou přenášet bakterie pro člověka s klíštětem. Počet případů této choroby v oblasti závisí na počtu klíšťat současnosti a jak často se klíšťat je infikováno bakterií. V určitých oblastech z New Yorku, Lymská borelióza, kde je běžné, více než polovina klíšťat je infikováno. Lymská borelióza bylo hlášeno nejčastěji v severovýchodní Spojené státy, ale to bylo hlášeno ve všech 50 uvádí, stejně jako Čína, Evropa, Japonsko, Austrálie, a části bývalého Sovětského svazu. Ve Spojených státech, to je primárně smluvně na severovýchodě od států Maine do Marylandu, na Středozápadě v Minnesotě a Wisconsin, a na západě v Oregonu a severní Kalifornii.