Lékařství


Jak může být zabráněno Lymská borelióza? Je tam vakcína?

Vzhledem k tomu, Lyme nemoc je přenášena klíšťaty upevnění na tělo, to je důležité používat tick-kousnutí vyhýbání techniky při návštěvě známé tick-zamořených oblastí. Postřik repelent proti hmyzu s obsahem DEET na nechráněnou pokožku může pomoci. Nosí dlouhé kalhoty zastrčené do bot a dlouhé rukávy může ochránit kůži. Oblečení, děti, a domácí zvířata by měla být vyšetřena na postižení klíšťaty. Klíšťata mohou být odstraněny jemně pinzetou a uložen ve sklenici pro pozdější identifikaci. Koupání kůži a pokožku hlavy a praní oděvů po návratu domů by mohly bránit kousnutí a přenosu nákazy.

Jestliže osoba je kousnut klasické klíště (Ixodes) , který byl připojen k nejméně 36 hodin, jednorázová dávka doxycyklinu (200 mg) mohou být užitečné pro prevenci lymeské borreliózy. Tato terapie se nedoporučuje v případě, že klíště je získané v oblasti, kde tyto klíšťata nejsou běžně napadení (výskyt infekce nižší než 20%) se bakterie (Borrelia) , který způsobí Lyme nemoc. Také, doxycyklin by neměl být používán v těhotenství.

Vakcíny byly dříve na trhu; však, k únoru. 25, 2002, Výrobce oznámil, že LYMErix Lymská borelióza očkovací látky by již nebyly komerčně dostupné. Další studie vakcín je zapotřebí. Pro tuto chvíli, ideální prevence se zaměřuje na doporučení předchozího odstavce.