Lékařství


Nemoc-modifikovat léčby – Psoriatická artritida

Nemoc-modifikovat léčby

Pacienti, kteří zkušenosti progresivní destrukci kloubu přes NSA jsou kandidáty pro více agresivní nemoc-modifikovat léčby. Nemoc-modifikovat léčby jsou důležité, aby se zabránilo postupné destrukci kloubu a deformity. Tyto léky patří methotrexát, který je používán ústně nebo může být podáván injekčně na týdenní bázi pro psoriatická artritida, stejně jako na lupénku sám. To může způsobit kostní dřeně-, stejně jako poškození jater se dlouhodobý použití. Pravidelné sledování krevního obrazu a jaterní testy krve by mělo být prováděno v průběhu léčby methotrexátem.

Malárii léky, jako hydroxychlorochin (Plaquenil) se také používá pro trvalé psoriatická artritida. Jeho potenciální vedlejší účinky patří poranění sítnice oka. Pravidelné oční prohlídky jsou navrhovány při používání tohoto léku.

Injekční zlato (Solganal) a ústní zlato auranofin (Ridaura) mají potenciální vedlejší účinky, včetně kostní dřeně-což může vést k anémii a nízký počet bílých krvinek a nepříznivé účinky na ledviny, způsobující ztrátu bílkoviny nebo krev v moči. Gold injekce se ztratil přízeň jako formu léčby, protože metotrexátu stal se populární.

Sulfasalazin (Azulfidine.) je ústní sulfa-související lék, který byl také užitečné u některých pacientů s přetrvávající psoriatickou artritidou. Tradičně, Azulfidine byl významným agentem v léčbě ulcerózní kolitidy a Crohnovy. Měl by být užíván s jídlem, jak to taky může způsobit gastrointestinální obtíže.

Výzkum prokázal účinnou léčbu obou lupénky a psoriatická artritida s leflunomidu (Arava), léky, které se používá také k léčbě revmatoidní artritidy.

Léky, které blokují chemické známý jako tumor nekrotizující faktor (TNF) jsou další možnosti léčby závažných případech. TNF-blokátory etanerceptu (Enbrel), infliximabu (Remicade), a adalimumabu (Humira) může být velmi efektivní pro těžkou psoriatické artritidy a může výrazně zlepšit nebo odstranit jak lupénky a artritidy, jakož i zastavit postupné poškození kloubů.

Kortikosteroidy jsou silné anti-pobuřující agenti. Kortikosteroidy lze podávat ústy (jako prednison) nebo injekčně (kortizon) přímo do kloubů snížit zánět. Mohou mít nežádoucí účinky, zejména dlouhodobý použití. Mezi ně patří ztenčení kůže, snadná tvorba modřin, infekce, cukrovka, osteoporózy a, zřídka, kosti smrti (odumírání) na boky a kolena.

Zatímco vztah mezi kožní onemocnění a onemocnění kloubů není jasné,, existují zprávy o zlepšení artritidy současně s zúčtování psoriázy. Pacienti s psoriázou mohou využít přímou expozici slunečnímu záření a jsou často zachází s přímou léčbou ultrafialovým světlem.

Konečně, pacientů, kteří mají závažné destrukci kloubů mohou být kandidáty na ortopedické chirurgické opravy. Totální náhrady kyčelního kloubu a kolenního kloubu operace jsou dnes běžné v komunitě nemocnicích po celých Spojených státech.

Co pro nás chystá budoucnost pacientů s psoriatickou artritidou?

Budoucí léčbu psoriatické artritidy, jak se bude vyvíjet další účinné a bezpečné léky jsou vyvíjeny. Nedávno, bylo prokázáno, že vitamin D může skutečně zlepšit artritida psoriatické artritidy. Jiných oblastech výzkumu zahrnuje léčbu léky, které mohou změnit imunitní systém pacientů s psoriatickou artritidou. Vzhledem k tomu, změny imunitního systému a genetiky jsou lépe definovány v této nemoci, účinnost těchto léčebných zlepší.