Lékařství


Co je reaktivní artritida?

Reaktivní artritida je chronické forma artritidy představovat následující tři podmínky: (1) zanícené klouby, (2) zánět očí (zánět spojivek), a (3) zánět pohlavních, močový, nebo gastrointestinální systémy.

Tato forma se nazývá zánět kloubu “reaktivní artritida” protože to je pocit, zapojit imunitní systém, který je “reagovat” na přítomnost bakteriální infekce v oblasti genitálií, močový, nebo gastrointestinální systémy. Tedy, imunitní některých lidí systémy jsou geneticky uzpůsoben tak, aby reagovat aberantně, kdy jsou tyto oblasti vystaveny některé bakterie. Nenormální reakce imunitního systému vede ke spontánní zánět v kloubech a oči. To může být matoucí pro pacienta a lékaře, když byla infekce dávno vypršela v době prezentace s artritidou nebo zánět oka.

Reaktivní artritida je, v minulosti, byl odkázán k jako syndrom Reiter (termín, který přišel o přízeň, protože Dr. Hans Reiter je pochybné minulosti, jeden z nadšeně objímat nacistické politiky a zdravotnické ohavnosti).

Reaktivní artritida nejčastěji vyskytuje u pacientů v jejich 30s nebo 40s, ale to může objevit v každém věku. Forma reaktivní artritidy, ke kterému dochází po genitální infekce (pohlavní) se vyskytuje častěji u mužů. Formulář, který se vyvíjí po střevní infekci (úplavice) se vyskytuje ve stejné frekvenci u mužů a žen.

Reaktivní artritida je považován za systémové revmatické choroby. To znamená, že může ovlivnit jiné orgány než klouby, způsobující zánět ve tkáních, jako jsou oči, mouth, skin, ledviny, srdce, a plíce. Reaktivní artritida sdílí mnoho rysů s několika dalšími artritické podmínky, jako je psoriatická artritida, ankylozující spondylitida, a artritida spojená s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou. Každý z těchto artritických podmínek může způsobit podobné onemocnění a zánět v páteři a dalšíckůžeústa, oči, skin, mouth, a různých orgánů. S ohledem na jejich podobnosti a tendence k roznítit páteře, Tyto podmínky jsou souhrnně označovány jako “spondyloarthropathies.”