Lékařství


Jaké jsou příznaky artritidy reaktivní?

Příznaky reaktivní artritidy lze rozdělit na ty, které mají vliv na klouby, a ty, které mají vliv na non-oblasti spojů.

Klasické spoje, které se mohou stát zánět v reaktivní artritida kolen, kotníky, nohy, a zápěstí. Konkrétními klouby jsou obvykle asymetrické, to je, na jedné straně těla, nebo je ovlivněn jinými, spíše než na obou stranách současně. Zánět vede k tuhosti, bolest, otok, teplo, a zarudnutí kloubů zapojených. Pacienti se může vyvinout zánět celého prstů na rukou nebo nohou, které může dát vzhled “klobása číslice.” Tato funkce je také u pacientů s jiným typem artritidy tzv. psoriatická artritida, která je spojena s zánět kůže psoriázy. Artritidy reaktivní artritidy může být spojena se zánětem páteře, vedoucí k ztuhlost a bolesti v zádech či krku (charakteristika všech spondyloarthropathies).

Chrupavka se mohou stát i zanícené, obzvláště kolem hrudní, kde žebra se setkají v přední části hrudníku, Tento stav se nazývá kostochondritida. Svaly připojit ke kostem šlachami. V reaktivní artritida, body šlachy vložení se může stát zanícené (tendinitis), řízení, a bolestné, když vykonávají.

Non-společné oblasti, které se zanítí a způsobit příznaky bolesti a podráždění u pacientů s reaktivní artritidou patří oči, genitální, močových cest (močová trubice, močového měchýře a prostaty), kůže, ústní sliznice, tlustého střeva, a aorty.

Zánět bílou část oka (zánět spojivek) a oční duhovky (iritis) je často viděn v časných reaktivní artritidy a může být intermitentní. Když bělma oka jsou zanícené způsobují zánět spojivek, tam může být bez bolesti. Když se barevné části oka (duhovka) je zánět, způsobující iritis, to může být velmi bolestivé, a zejména horší při pohledu do jasného světla.

Záněty močových cest obyčejně zahrnuje močové trubice, trubice, která odčerpá moč z močového měchýře. Tento zánět (uretritida) může být spojena s pálení při močení a / nebo hnis odvodnění z konce penisu. Kůže kolem penisu se může stát zanícené a kůry. Močového měchýře a prostaty se mohou stát i zanícené, vedoucí k nucení na močení z zánět močového měchýře a prostaty, respektive.

Kůže na dlaních a / nebo chodidel může vyvinout drobné puchýřky naplněné tekutinou-že někdy jsou naplněny krví staré. Postižená kůže může kůry a může napodobovat psoriázu. Klasický vzhled je lékařsky jen keratoderma blennorrhagica.

Úst může rozvíjet otevřené rány (ulcerace) na tvrdé a měkké patro, a dokonce i na jazyku. Ty mohou zůstat bez povšimnutí ze strany pacienta, jak oni jsou často nebolestivé. Zánět tlustého střeva (kolitida) může způsobit průjem, nebo hnis nebo krev ve stolici. Zánět aorty (aortitida) může být viděn v malé procento pacientů, kteří mají reaktivní artritidou. To může vést k selhání aortální chlopně v srdci, , které mohou způsobit srdeční selhání. Elektrické vedení cesta srdce může také stát zjizvená v reaktivní artritida, vedoucí k nepravidelný srdeční tep (arytmie) , které mohou vyžadovat umístění kardiostimulátoru k regulaci tep.