Lékařství


Jak je latex alergie zjištěn?

Alergie na latex je dodáván ve dvou různých formách. Jedna forma se nazývá “opožděné hypersenzitivity” který je obvykle viděn jako kožní vyrážka v místě, kde latex výrobek do styku s pokožkou. Tato vyrážka může být docela těžké. Více nebezpečná forma alergií na latex je “okamžitá reakce” na latex. To je také označována jako anafylaxe. Anafylaxe může vést k závažným nízký krevní tlak, potíže s dýcháním, a dokonce i smrt. Někteří pacienti mohou zažít podráždění nosní dírky podobné senná rýma (alergická rýma).

Chcete-li zjistit zpoždění reakce přecitlivělosti, latex, její konzervační látky a urychlovače jsou umístěny na kůži pomocí standardního patch test. Opatrnost se používá proto, že bezprostřední reakce je možné náplast testování. Chcete-li zjistit okamžitou reakci, krevní test a kožní test je k dispozici. S alergií na latex, krevní test se provádí jako první, protože potenciální závažné reakce.

Kdo je ohrožen? - Latex Allergy

Někteří lidé se narodí s genetickou predispozicí k alergii na latex. Však, Opakovaná expozice na latex je nezbytné pro alergii na rozvoj. Pokud je osoba opakovaně vystavena latex, zejména produkty, které jsou "potkávací,"Riziko alergií na latex podstatně zvyšuje. Proto, ohrožených osob, jsou zdravotničtí pracovníci vystaveni latex produkty (jako jsou rukavice a katetry), lidé, kteří potřebují často chirurgický zákrok nebo katetru použití, a pracovníků ve výrobě nebo distribuci produktů latexu. Z neznámých důvodů, lidé, kteří mají ordinace páteře nebo močových cest mají mnohem vyšší riziko alergií na latex z důvodů neznámých.

Tam je také zajímavá sdružení unikátní potravinové alergie u osoby alergické na latex. Lidé s alergií na latex, jsou často alergičtí na banány a někdy i dalších potravin, jako je kiwi, papája, avokádo a meruňky. Tato asociace s alergií na potraviny, je reálné, ale příčina je vztah nejistý.