Lékařství


Jak je reaktivní artritida léčených?

Léčba reaktivní artritidy je založen na tom, kde se to projevit v těle. Pro zánět kloubu, Pacienti jsou obvykle nejprve léčeni nesteroidní léky (NSA). Tyto léky patří aspirin, indometacin (Indocin.), tolmetin (Tolectin), sulindac (Clinoril), piroxikam (Feldene.), a další. Mezi jejich možné nežádoucí účinky jsou gastrointestinální podráždění, včetně vředů a krvácení. Měly by být užíván s jídlem, aby se minimalizovalo toto riziko. Kortikosteroidy, jako prednison, může být užitečné pro snížení zánětu a jsou použity v krátkodobý léčbě zánětů v reaktivní artritidy. Mohou být podáván ústy nebo injekcí do místní kloubu. Oni jsou také použity ke snížení zánětu šlachy v některých formách tendinitis.

Sulfasalazin (Azulfadine) Bylo prokázáno, že účinná u některých pacientů s přetrvávající reaktivní artritidou. Potenciální vedlejší účinky tohoto sulfa-založené léky patří sulfa unáhlené reakce a potlačení kostní dřeně. Proto, krevní obraz jsou sledovány, pokud je použit Azulfidine dlouhodobý.

Pro agresivní zánět chronický zánět kloubu v reaktivní artritida, léky, které potlačují imunitní systém, včetně methotrexátu (Rheumatrex, Trexall), jsou používány. Metotrexát může být podáván orálně injekcí. Je to dáno na týdenní bázi a vyžaduje pravidelné sledování krevního obrazu a krevní testy jater, protože potenciální toxicity kostní dřeně a jater.

Reaktivní artritidy byla hlášena v souvislosti s HIV infekcí (AIDS virus). V této souvislosti, potlačení imunity lék je obecně vyhnout, protože potenciálu pro zhoršení onemocnění HIV.

Zánět očí mohou být zmírněny protizánětlivé kapky. Někteří pacienti s těžkou iritida vyžadují lokální injekce kortizonu, aby se zabránilo poškození zánět do oka, což může vést až k oslepnutí.

Zánět kolem penisu může být pomáhal kortizon krémy (jako Topicort). Když se bakterie objevena ve střevě nebo v moči, antibiotika jsou specifické pro tyto bakterie jsou uvedeny.