Lékařství


Co je příčinou revmatoidní artritidy?

Příčinou revmatoidní artritidy je neznámý. I když infekční agens, jako jsou viry, bakterie, a houby jsou již dlouho podezření,, nikdo se ukázalo jako příčina. Příčinou revmatoidní artritidy je velmi aktivní oblast výzkumu na celém světě. To je věřil, že tendence k rozvoji revmatoidní artritidy může být geneticky zděděná. To je také podezření, že některé infekce nebo faktory v životním prostředí může vyvolat aktivaci imunitního systému u citlivých osob. Tento nesprávně imunitní systém napadne tělu vlastní tkáně. To vede k zánětu v kloubech a někdy v různých orgánech těla, jako plíce, nebo oči.

Bez ohledu na přesný spouště, Výsledkem je imunitní systém, který je zaměřen na podporu až zánět v kloubech a občas jiných tkáních těla. Imunitních buněk, zvané lymfocyty, jsou aktivovány a chemických poslů (cytokiny, jako tumor nekrotizující faktor / TNF, interleukin-1/IL-1, a interleukin-6/IL-6) jsou vyjádřeny v zanícené oblasti.

Faktory životního prostředí také zdá, že hrají nějakou roli v působit revmatoidní artritidy. Například, Vědci uvádějí, že kouření tabáku zvyšuje riziko rozvoje revmatoidní artritidy.