Lékařství


Jak je revmatoidní artritidou léčených?

Není tam žádný známý lék na revmatoidní artritidu. K dnešnímu dni, Cílem léčby u revmatoidní artritidy je snížit zánět kloubu a bolest, maximalizovat funkci kloubů, a zabránit destrukci kloubu a deformity. Časné lékařský zásah Bylo prokázáno, že se důležité pro zlepšení výsledků. Agresivní řízení může zlepšit funkci, stop poškození kloubů sledovat na X-ray, a zabránit pracovní neschopnosti. Optimální léčbu pro nemoc se jedná o kombinaci léků, zbytek, joint-posilovací cviky, ochrana kloubů, a pacient (a rodinné) vzdělávání. Léčba je vlastní závislosti na mnoha faktorech, jako je nemoc činnost, typů spojů zapojených, celkový zdravotní stav, věku, a pacient povolání. Léčba je nejúspěšnější, když je úzká spolupráce mezi lékařem, pacient, a rodinní příslušníci.

Dvě třídy léků se používají v léčbě revmatoidní artritidy: rychle-hrát “léky první linie” a pomalu-působící “druhé linie léky” (také označuje jako chorobu modifikující antirevmatické léky nebo DMARD). V první linii léky, jako aspirin a kortizon (kortikosteroidy), se používají ke snížení bolesti a zánětu. Tyto pomalu působící léky druhé linie, jako zlato, methotrexátem, a hydroxychlorochin (Plaquenil), ochoření remisi a zabránit postupné destrukci kloubu, ale oni nejsou anti-pobuřující agenti.

Stupeň ničivosti revmatoidní artritidy se pohybuje mezi postižených jedinců. Ti s méně časté, méně destruktivní formy onemocnění nebo onemocnění, které má uklidnil po letech činnosti (“vyhořela” revmatoidní artritidy) mohou být řízeny s odpočinkem a bolesti a anti-pobuřující léčby osamocený. Obecně, však, Funkce se zlepšila a zdravotního postižení a společné ničení jsou minimalizovány, kdy se toto onemocnění léčí dříve s léky druhé linie (chorobu modifikující antirevmatické léky), dokonce i během několika měsíců o diagnóze. Většina lidí vyžaduje agresivnější druhé volby léky, jako je methotrexát, Kromě anti-pobuřující agenti. Někdy tyto léky druhé linie jsou použity v kombinaci. V některých případech s těžkou deformitou kloubu, Operace může být nutná.