Lékařství


Jaké jsou příznaky sarkoidózy?

Dušnost (dušnost) a kašel, který neodejde mohou být mezi prvními příznaky sarkoidózy. Ale sarkoidóza může také ukázat se náhle s výskytem kožní vyrážky. Červené hrboly (erythema nodosum) na obličeji, zbraně, nebo holeně a zánět očí jsou také společné symptomy.

To není neobvyklé, však, pro sarkoidóza symptomů být obecnější. Hubnutí, únava, noční pocení, horečka, nebo jen celkový pocit špatného zdraví může být také záchytné body k nemoci.

Kdo dostane sarkoidóza?

Sarkoidóza byla kdysi považována za vzácné onemocnění. Nyní víme, že to je obyčejný chronické onemocnění, které se objeví po celém světě. Opravdu, to je nejvíce obyčejný zjizvení plic a onemocnění se vyskytuje dost často ve Spojených státech na kongres, aby byly prohlášeny za národní Sarkoidóza den informovanosti v 1990.

Kdokoli se může dostat sarkoidózy. To se vyskytuje ve všech závodech a to u obou pohlaví. Nicméně, Riziko je větší, pokud jste mladý dospělý černá, zejména černoška, nebo skandinávské, Němec, Irský, nebo Puerto Rican původu. Nikdo neví proč.

Vzhledem k tomu, sarkoidóza může uniknout diagnostice nebo být zaměněny za několik jiných nemocí, můžeme se jen dohadovat, na to, jak jsou ovlivněny mnoha lidí. Nejlepší odhad je, že dnes asi pět v 100,000 bílí lidé ve Spojených státech se sarkoidózou. U černošské populace, se vyskytuje častěji, v asi 40 z 100,000 lidé. Celkový, zdá se, 20 počet případů na 100,000 ve městech na východním pobřeží a poněkud méně ve venkovských lokalitách. Někteří vědci, však, věří, že tato čísla značně podcenil procento USA. populace se sarkoidózou.

Sarkoidóza postihuje především lidé ve věku 20 na 40 let. Bílé ženy jsou stejně pravděpodobné, jako bílým lidem dostat sarkoidózy, ale černá fena dostane sarkoidózy dvakrát tak často, jak černý pes. Nikdo neví, co způsobuje sarkoidózy.

Sarkoidóza se zdá být častější a závažnější v určitých zeměpisných oblastech. To dlouho bylo uznáno jako časté onemocnění ve skandinávských zemích, kde se odhaduje, že ovlivňují 64 z 100,000 lidé. Ale to nebylo až do poloviny 40. let, když velkém počtu případů zjištěných při hromadném hrudníku x-ray screening pro ozbrojené síly, že jeho vysoká prevalence byla uznána v Severní Americe.