Lékařství


Život s sarkoidózou

Příčina sarkoidózy stále neznámý, takže v současné době znám žádný způsob, jak zabránit nebo léčení této choroby. Však, Lékaři měli velké zkušenosti v oblasti řízení nemoci. Je třeba poznamenat, že většina lidí se sarkoidózou vést normální život.

Máte-li sarkoidóza, vy můžete pomoci sami podle následujících rozumná opatření v oblasti zdraví. Neměli byste kouřit. Měli byste se vyhýbat i expozice jiné látky, jako jsou prach a chemické látky, které mohou poškodit plíce.

Pacientů se sarkoidózou jsou nejlépe léčit plicní specialista či lékař, který má zvláštní zájem na sarkoidózy. Sarkoidóza specialisté jsou obvykle umístěny ve velkých výzkumných center.

Pokud máte nějaké příznaky sarkoidózy, navštivte svého lékaře pravidelně, aby se nemoc může být sledován a, v případě potřeby, léčených. Pravidelné prohlídky s lékařem jsou důležité, i když nejsou tam žádné symptomy tohoto. Oční vyšetření očního lékaře může odhalit časné zánět oka od sarkoidózy.

A ačkoliv se těžká sarkoidóza může snížit šanci na otěhotnění, zejména pro starší ženy, mnoho mladých žen se sarkoidózou porodila zdravé děti v průběhu léčení. Pacienti plánujete mít dítě by měla projednat tuto záležitost se svým lékařem. Lékařských prohlídek po celou dobu těhotenství a bezprostředně poté jsou důležité zejména pro pacienty sarkoidózy. V některých případech, klid na lůžku, je nutné v průběhu posledních tří měsíců těhotenství. Kromě rodiny a blízkých přátel, počet místních organizací plic, jiné neziskové zdravotnické organizace, a svépomoc skupiny jsou k dispozici na pomoc pacientům vyrovnat se sarkoidózou. Tím, že drží v kontaktu s nimi, se můžete podělit o osobní pocity a prožitky. Členové také sdílet specifické informace o nejnovějších vědeckých poznatků, kde najít sarkoidóza specialista, a jak zlepšit něčí self-image.