Lékařství


Jaké jsou příznaky sklerodermie?

Příznaky sklerodermie závisí na typu sklerodermie současné době a rozsahu vnější a vnitřní zapojení do postiženého jedince. Protože sklerodermie může mít vliv na kůži, jícen, krevních cév, ledviny, plíce, krevní tlak a střev, příznaky způsobuje může zahrnovat mnoho oblastí těla.

Sklerodermie postihuje kůži způsobit místní nebo rozšířené známky zánětu (červenost, otok, něha, svědění, a bolest) které mohou vést k pevnost kůže nebo kalení. Tyto kožní změny mohou být rozšířené, ale je to nejběžnější pro ně mít vliv na prsty, nohy, tvář, a krku. To může vést ke snížení rozsahu pohybu prstů, prsty, a čelisti. Tiny oblasti kalcifikace (kalcinóza), zatímco ne obyčejný, může být někdy všimli, jak tvrdý uzliny u špiček lokty nebo v prstech.

Sklerodermie ovlivňují jícnu vede k pálení žáhy. To je přímým důsledkem žaludeční kyseliny teče zpět do jícnu. Někdy to může vést k zjizvení jícnu, výsledkem zúžení se obtíže při polykání jídla a / nebo lokalizované bolesti v centrálním hrudi.

Krevní cévy, které mohou být ovlivněny obsahovat drobné arterioles na konečky prstů, toes, a jinde. Tyto lodě mohou mít tendenci křeč, když jsou vystaveny chladu oblasti, vedoucí k blueness, bělost, a zarudnutí zapojených prstů, toes, a něprstyi nos nebo uši. Tyto barevné změny jsou označovány jako Raynaudův fenomén. Raynaudův fenomén může způsobit nedostatečné zásobování kyslíkem zapojit špičky prstů na rukou nebo nohou, způsobuje drobné vředy nebo zčernalé (mrtvý) kůže. Někdy Raynaudův fenomén je také spojován s brněním. Jiné krevní cévy, které mohou být zapojeny do sklerodermie jsou drobné kapiláry na obličeji, rty, ústa, nebo prsty. Tyto kapiláry rozšiřují (rozšířit se), tvořit malá, červené skvrny blanšírování, volal telangiectasias.

Zvýšený krevní tlak je potenciálně závažné a mohou vést k poškození ledvin. Příznaky patří bolest hlavy, únava, a v těžkých případech, mrtvice. Monitorování krevního tlaku a kontroly je nezbytná.

Zánět plic u sklerodermie může způsobit zjizvení, končit dušnost, především s fyzickou námahou. Zvýšeného tlaku v tepnách do plic (plicní hypertenze) může také způsobit dušnost a potíže se získáním dostatečné dech s aktivitou.

Sklerodermie ovlivňující tlustého střeva (dvojtečka) Nejčastější příčinou zácpy, ale může také vést k křeče a průjem. Když je to těžké, Kompletní stolice ucpání (fekální zaklínění) může mít za následek.