Lékařství


Jak je sklerodermie diagnostikována?

Diagnóza sklerodermie syndromu je založena na zjištění klinických příznaků onemocnění,. Kromě toho, téměř u všech pacientů s sklerodermie krevní testy, které naznačují, autoimunita, protože ANA protilátek (ANAS) jsou obvykle zjistitelné. Zejména protilátek, anticentromere protilátek, se nachází téměř výlučně v omezené, nebo CREST, formou sklerodermie. Anti-Scl 70 protilátka (antitopoisomerase jsem protilátek) je nejčastěji vidět u pacientů s difuzní formou sklerodermie.

Ostatní testy jsou používány pro hodnocení přítomnosti nebo rozsah veškerých vnitřních chorob. Ty mohou zahrnovat horní a dolní gastrointestinální zkoušky s cílem hodnotit střeva, rtg vyšetření hrudníku, plic-vyšetření funkce (funkčního vyšetření plic), CAT a skenování zkoumat plíce, EKG a echokardiogramů, a někdy i srdeční katetrizace hodnotit tlak v tepnách srdce a plic.

Sklerodermie

* Sklerodermie je onemocnění pojivové tkáně představovat ztluštění kůže, , které mohou zahrnovat jizvy, problémy cévy, různým stupněm zánětu, a je spojena s hyperaktivní imunitní systém.
* Sklerodermie je zařazen do difúzní a omezené formy.
* CREST syndrom je omezená forma sklerodermie.
* Pacienti s sklerodermie může mít specifické protilátky (HOME, anticentromere nebo antitopoisomerase) v krvi, které naznačují, autoimunita.
* Léčba sklerodermie je nasměrovaný k jednotlivci je příznak(s) to je(jsou) nejvíce oslabující.