Lékařství


Jaká je léčba pro sklerodermie?

Léčba sklerodermie je nasměrovaný k jednotlivci funkce(s) ovlivní různé části těla.

Agresivní léčby zvýšení krevního tlaku byly velmi důležité při prevenci selhání ledvin. Krevního tlaku léky-, zejména angiotenzin konvertujícího enzymu (ACE) inhibitor třída léčiv , jako kaptopril (Capoten), jsou často používány.

Nedávné údaje ukazují, že kolchicin mohou být užitečné při snížení zánětu a bolestivosti, která pravidelně doprovází kalcinóza uzlíky v kůži. Svědění kůže může být zbaven vody s (emoliencia) jako Eucerin a Lubriderm.

Mírné Raynaudův fenomén může vyžadovat pouze rukou oteplování a ochrana. Low-dávky aspirinu se často přidává, aby se zabránilo drobné krevní sraženiny v prstech, zvláště u pacientů s anamnézou ulcerací prstu. Středně Raynaudův fenomén může být pomáhal léky, které otevřou tepny, jako je nifedipin (Procardia., Adalat) a nikardipin (Cardene), nebo s aktuálními nitroglycerin použít k nejvíce postiženým číslice (Nejúčinnější na stranách číslice, kde jsou tepny). Jemně použít prst dlahování může chránit měkkých tkání. (Je důležité, aby se sevřít malé tepny po stranách prstů, když je chránit s dlahami, šle, nebo leukoplast materiálů.) Třída léků, které se obvykle používá k léčbě deprese, tzv. inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, jako je fluoxetin (Prozac), může někdy zlepší oběh postižených číslice. Těžká Raynaudův fenomén může vyžadovat chirurgické zákroky, jako jsou přerušit nervy prstů, které stimulují zúžení cév (digitální sympatektomie). Ulcerace na prstech může vyžadovat lokální nebo orální antibiotika.

Jícnu podráždění a pálení žáhy může být zbaven s omeprazolem (Prilosec), esomeprazol. (NEXIUM), nebo lansoprazol (Prevacid). Antacida mohou být také užitečné. Zvedat hlavy postele může snížit back-flow kyseliny do jícnu, která způsobuje zánět a pálení žáhy. Vyhýbání se kofeinu a kouření cigaret také pomáhá.

Zácpa, křeče, a průjem je někdy způsobena bakterií, které mohou být léčeny tetracyklin nebo erytromycin. Studie ukázaly, že erytromycin by mohly být také použity. Zvýšený příjem tekutin a vlákniny jsou dobré obecná opatření.

Podrážděný, svědění suché kůže může být pomáhal změkčovadla, jako Lubriderm, Eucerin, Pytel balzám histamin 2 blokátory, nebo trazodon (Desyrel.).

Telangiectasias, jako ti na tváři, mohou být léčeni lokální laserovou terapii. Pobyt na slunci by měla být minimalizována, jak to může zhoršit telangiectasias.

Přibližně 10% pacientů s CREST varianty dojde ke zvýšení tlaku v cévách do plic (plicní hypertenze). Abnormálně zvýšený krevní tlak tepen zásobujících plic je často léčeni léky antagonista vápníku, jako je nifedipin (Procardia.), a léky snižující srážlivost krve (antikoagulace). Další těžkou plicní hypertenzí může být pomáhal kontinuální intravenózní infuzí nebo vdechnutí prostacyklinu (Iloprost). Ústy, bosentanu (Tracleer), je nyní také k dispozici pro léčbu plicní hypertenze. Kromě toho, sildenafil (Viagra) a tadalafil (Cialis) byly schváleny FDA pro léčbu plicní hypertenze.

Kromě toho, léky se používají k potlačení příliš aktivní imunitní systém, který se zdá být příčinou onemocnění spontánně v orgánech. Léky používané pro tento účel zahrnují penicilamin, azathioprin (Imuran., Azasan), a methotrexátem (Rheumatrex, Trexall). Nedávný výzkum ukázal, že nízké dávky-penicilamin (Závisí, Cuprimine) (125 mg každý druhý den) je stejně účinný jako dříve používané vysoké dávky penicilamin, s nižší toxicitou. Vážné zánět plic (alveolitida) může vyžadovat potlačení imunity s cyklofosfamidem (Cytoxan) spolu s prednisonem (Deltasone., Liquid Před). Optimální léčbě onemocnění plic sklerodermie je oblast aktivního výzkumu. Kmenových buněk-transplantace je předmětem zkoumání jako možná varianta.

Žádné léky, bylo zjištěno, že je univerzálně účinná u všech pacientů s sklerodermie. V jednotlivých pacientů, onemocnění mohou být mírné a nevyžadují ošetření. V některých, je nemoc pustoší a neúprosný.