Lékařství


Jak je Sjögrenův syndrom diagnostikován?

Diagnózu syndrom Sjögrenův zahrnuje zjišťování vlastností suchost očí a úst. Suchost očí může být stanovena v ordinaci lékaře tím, že testuje schopnosti oka na mokré malý pás testování papíru pod víčka (Schirmerův test s použitím slzného Schirmerův testovací proužky). Propracovanější testování může být provedeno očního lékaře (oftalmolog).

Slinné žlázy se může stát větší a ztvrdnout nebo se stanou nabídky. Slinné žlázy-zánět může být zjištěn radiologické vyšetření nukleární medicíny slinných. Také, horší schopnost slinné žlázy produkují sliny mohou být měřeny s slinných průtoku testování. Diagnóza je silně podporován abnormální nálezy z biopsie slinné žláze-.

Žlázy dolního rtu jsou často používány k získání vzorku biopsie slinné žláze-v diagnostice syndromu Sjögrenův. Dolní ret slinné žlázy-biopsie Zákrok se provádí v lokální anestezii s chirurgem dělat drobné řezu na vnitřní straně dolního rtu odhalovat a odstraňovat vzorek malých slinných žláz do.

Pacienti se syndromem Sjögrenův typicky produkovat různé extra protilátek proti tělesných tkání (autoprotilátky). Ty mohou být detekovány pomocí krevních testů a zahrnují ANA protilátek (HOME), , které jsou přítomny téměř u všech pacientů. Typické protilátky, které se nacházejí ve většině, ale ne u všech pacientů, jsou-SS a SS-B protilátky (Sjögrenův syndrom a B protilátek), revmatoidní faktor, protilátky štítné žlázy, a další. Nízký počet červených krvinek (anémie) a abnormální hladiny markerů zánětu (sedimentace) jsou vidět.