Lékařství


Jaká je léčba pro syndrom Sjögrenův?

K léčbě pacientů se syndromem Sjögrenův směřuje k určité oblasti těla, které se podílejí a prevenci komplikací jako je například infekce. Není tam žádný lék na syndrom Sjögrenův.

Suchost očí může být pomáhal umělé slzy, pomocí oční masti-maziva v noci, a minimalizace použití vysoušeče vlasů. Při vysušení se stává významným, oftalmologa můžete zapojit roztržení potrubí uzavřen tak, aby slzy povrch oka déle. Cyklosporin eyedrops (Restasis) jsou schváleny medikovaných oční kapky, které mohou snížit zánět slzného žláz, a tím zlepšit jejich funkci. Známky oční infekce (zánět spojivek), jako hnis nebo nadměrné zarudnutí nebo bolest, by měly být hodnoceny lékařem. Dietní přídavek lněného oleje, mohou také využít suchost očí.

Sucho v ústech může být pomáhal tím, že pije dostatek tekutin, zvlhčování vzduchu, a dobrou zubní péči, aby se zabránilo zubního kazu. Žlázy mohou být stimulovány k produkci slin sáním na dia citron kapky nebo glycerin tampony. Dodatečné ošetření příznakem sucho v ústech, jsou léky na předpis, které jsou sliny stimulanty, jako pilokarpin (Salagen) a cevimeline (Evoxac). Tyto léky je třeba se vyhnout lidé s určitými srdečními chorobami, astma, nebo glaukom. Umělé přípravky slin může usnadnit mnoho problémů spojených s sucho v ústech. Mnoho z těchto typů látek jsou k dispozici jako Over-The-čítač produkty, včetně zubní pasty, guma, a ústní vody (Biotene). Numoisyn tekuté a pastilky jsou také k dispozici pro léčbu sucho v ústech. Vitamin E olej byl používán s určitým úspěchem. Infekce dutiny ústní a zubů by měla být řešena co nejdříve, aby se předešlo další závažné komplikace. Pilný stomatologické péče je velmi důležité.

Slané vody (solný) nosní spreje může pomoci sucho v úryvcích z nosu. Vaginální lubrikant by měl být považován za pohlavní styk, pokud vaginální suchost, pokud problém.

Hydroxychlorochin (Plaquenil) byla užitečná pro některé projevy syndromu Sjögrenův. Vážné komplikace, jako vaskulitida, může požadovat, imunní-potlačení léky, včetně kortizon (prednison a další) a / nebo azathioprin (Imuran.) nebo cyklofosfamid (Cytoxan).

Infekce, , které mohou komplikovat Sjögrenův syndrom, jsou řešeny pomocí vhodných antibiotik. Rakovina mízních uzlin (lymfom), vzácná komplikace syndrom Sjögrenův, je zpracovaný samostatně.