Lékařství


Co způsobuje lupus? Je to dědičná?

Přesný důvod pro abnormální autoimunity, která způsobuje lupus není známa. Zdědil geny, viry, ultrafialové světlo, a některé léky mohou všichni hrají určitou roli.

Genetické faktory zvyšují tendence vývoje autoimunitních chorob, a autoimunitních chorob, jako je lupus, revmatoidní artritidy, a autoimunitními poruchy štítné žlázy jsou častější u příbuzných lidí s lupus než u běžné populace. Někteří vědci se domnívají, že imunitní systém v lupus je více snadno stimulována vnějšími faktory, jako jsou viry nebo ultrafialové světlo. Někdy, příznaky lupus může být urychlen nebo ztíženo jen krátkou dobu expozice slunci.

Je také známo, že některé ženy se SLE mohou pozorovat zhoršení jejich symptomů před jejich menstruace. Tento jev, spolu s převahou žen SLE, naznačuje, že ženské pohlavní hormony hrají důležitou roli v projevu SLE. Tento vztah je hormonální aktivní oblast probíhající studie vědci.

Více nedávno, výzkum ukázal, důkaz, že klíčový enzym neschopnost nakládat umírání buněk může přispět rozvoji SLE. Enzym, DNase1, běžně odstraňuje tzv. “odpadky DNA” a ostatní buněčné nečistoty tím, sekání je do malých fragmentů pro snadnější likvidaci. Výzkumníci vypnutý DNase1 genu u myší. Myší se objevil při narození zdravá, ale po šest-osmměsíc, Většina myší, aniž by vykazovala známky DNase1 SLE. Tedy, genetické mutace v genu, který by mohl narušit tělesnou buněčné odpadu mohou být zapojeny do zahájení SLE.