Lékařství


Co je společná touha?

Společná touha je postup, kterým jsou sterilní jehly a stříkačky slouží k odtoku tekutiny z kloubu. Společné usilování je typicky hrál jako úřad řízení nebo u lůžka hospitalizovaných pacientů. Společné usilování je lékařsky jen punkce.

Co je účelem společného usilování?

Společné usilování je použít k získání kloubní tekutiny k vyšetření v laboratoři. Analýza kloubní tekutiny mohou pomoci určit příčiny otoky kloubů nebo artritida, jako je například infekce, dna, a revmatoidní onemocnění. Kloubní tekutiny mohou být testovány na bílých krvinek, krystaly, protein, glukóza, stejně jako kultivovaný pro detekci infekce. Každý z těchto laboratorních parametrů může být užitečné při stanovení příčiny zvláštní forma artritidy.

Společné aspirace může být také užitečné při zmírnění bolesti a otoky kloubů. Odstranění kloubní tekutiny, která je zanícená můžete také odebrat bílé krvinky, které jsou v rámci zdroje enzymů, které mohou být destruktivní ke společnému. Příležitostně, kortizon léky jsou injekčně do kloubu během společné usilování, aby se rychle zbavit zánětem kloubů a dále snížit příznaky.

Jak je společná touha provádí?

Kůže přes kloub je sterilizována pomocí tekutých, typicky roztoku jódu (Betadine). Lokální anestetikum se používá v oblasti společného; buď injekcí, aktuální kapalina mrazu, nebo obojí. Jehla s připojenou injekční stříkačkou je vložena do společného tekutina je nasávána zpět (aspirated) do injekční stříkačky. Pro určité podmínky, Lékař také aplikovat lék do kloubní tekutina po odstranění. Jehla je pak odstraněn a Band-pomoc nebo oblékání je položen na vstupní bod.

Jaké jsou komplikace společné aspirace?

Komplikace společné aspirace jsou méně časté. Možné komplikace zahrnují místní modřiny, drobné krvácení do kloubu, a ztráta pigmentu v kůži, která byla zadána jehlu. Vzácné, ale vážné komplikace společné usilování je infekce kloubu (hnisavá artritida).

Pokud kortizon-související s léky (kortikosteroidy) se injekčně do kloubu, další méně časté komplikace patří zánět v kloubu v důsledku medikace krystalizující, srážení (atrofie) nebo ztráta pigmentu kůže v místě vpichu, zvýšená hladina cukru v krvi (zhoršení diabetes mellitus), a zhoršení preexistující infekce jinde v těle. Pokud více injekce s kortikosteroidy jsou uvedeny příliš často, je možné vytvořit systémové nežádoucí účinky (nežádoucí účinky po celém těle), jako je přírůstek hmotnosti, opuchlé obličeje a trupu, a snadná tvorba modřin.